Konkurs „Stawiam na polski”

utworzone przez | mar 8, 2022 | Aktualności, Konkursy | 0 komentarzy

Szanowni Dyrektorzy i Nauczyciele,

Akademia Języka Polskiego i Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego pod patronatem Uniwersytetu im. Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie  organizuje VII  edycję konkursu biegłości językowej Stawiam na polski, który adresowany jest do uczniów klas licealnych szkół polonijnych w aglomeracji chicagowskiej.

Celem konkursu jest promowanie polszczyzny wśród młodzieży i zachęcanie do zdawania egzaminu certyfikatowego z języka polskiego jako obcego na poziomie B2 (średnim zaawansowanym) oraz przystępowanie do testów SEAL of BILITERACY oferowanych w szkołach średnich amerykańskich.

Konkurs, jak w latach ubiegłych, odbywa się w dwóch etapach: szkolnym i międzyszkolnym. Zadaniem uczniów będzie rozwiązanie testu wyboru sprawdzającego biegłość językową (50 pytań/30 minut – szkolny) (100 pytań/60 minut – międzyszkolny) w oparciu o podane zagadnienia. Testy zostały przygotowane przez wykładowców UMCS.

Etap szkolny planowany jest według uznania szkół.  Do konkursu przystępują uczniowie wszystkich klas licealnych, którzy przebywają w USA minimum 5 lat. Spośród nich każda ze szkół wyłoni trzech zwycięzców do międzyszkolnego finału. Szkoły zobowiązane są  do zgłoszenia nazwisk zwycięzców etapu szkolnego organizatorom konkursu drogą mailową do 13 marca 2022 r. W konkursie finałowym udział weźmie pierwszych 20 zgłoszonych szkół. Uprzejmie informujemy, że zgłoszenia dokonane po dniu 13 marca nie będą przyjmowane. Pytania zostają Państwu przesłane w załączniku.

Etap międzyszkolny-finałowy odbędzie się 19 marca 2022 r. o godz. 10:00 w siedzibie Akademii Języka Polskiego i Kultury w Bartlett, która znajduje się pod adresem; 109 South Crest Avenue, Bartlett Illinois 60103 (sala pod kaplicą)

 W konkursie przewidziane są następujące nagrody:

  • dyplomy dla każdego uczestnika
  • koszulki uniwersyteckie dla każdego uczestnika i slodycze
  • za zajęcie III miejsca – $100
  • za zajęcie II miejsca – $125
  • za zajęcie I miejsca – $175

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy szkoły akademiajezykapolskiego@gmail.com

z dopiskiem Stawiam na polski lub szkolny numer telefonu 847 769 9082

Dziękujemy i zapraszamy.

Pobierz wszystkie

 

Więcej artykułów:

0 komentarzy