Anna Smetek – I miejsce w III Polonijnym Festiwalu „Piosenka jest dobra na wszystko”

utworzone przez | maj 30, 2022 | Aktualności | 0 komentarzy

Z przyjemnością pragnę poinformować, że uczennica naszej szkoły, klasy XI – ABSOLWENTKA 2022 zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej w trzeciej edycji Polonijnego Festiwalu Dzieci i Młodzieży On-line „Piosenka jest dobra na wszystko”.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne w Bierzwniku (woj. zachodniopomorskie), dyrektorem artystycznym pan Adam Deneka, a wykonawców oceniało sześciu jurorów w międzynarodowym składzie.

Ania otrzymała również wyróżnienie radia Flora z Hanoweru – udział w audycji radiowej. Ania pięknie śpiewa zarówno tradycyjne piosenki polskie i angielskie, jak również śpiewa po góralsku, podtrzymując rodzinne tradycje. Na festiwalu wykonała właśnie piosenkę góralską.

Jest naszą wzorową uczennicą zaangażowaną w życie szkoły, a swoim pięknym głosem podnosi rangę naszych uroczystości szkolnych. W roku minionym była wytypowana do konkursu na kandydatkę na Królową Podhala Związku Podhalan w Ameryce Północnej.

W tym roku znalazła się w gronie naszych absolwentów i jako „Najlepsza z najlepszych” wybrana została do grupy absolwentów losujących nagrody finansowe podczas Balu Maturalnego 2022. Szczęśliwy los uśmiechnął się do niej i wylosowała nagrodę ufundowaną przez Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce w wysokości $1000.

Ania zawsze bardzo chętnie reprezentowała szkołę w różnorodnych konkursach pozaszkolnych. Jako maturzystka w naszej szkole przystąpiła do stanowego testu poprawności językowej Stamp 4S i zdała go ze świetnym wynikiem.

Pomimo tak wielu zajęć cieszymy się, że znalazła czas na zaśpiewanie piosenki konkursowej na Festiwalu, zdobywając I miejsce. Gratulujemy bardzo serdecznie. Do gratulacji dołączamy życzenia sukcesów na płaszczyźnie kariery artystycznej oraz dużo zdrowia i pomyślności w życiu osobistym.

 

Irena Woźniak

Dyrektor Szkoły

Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta 

Herbert School of Polish Language and Culture

 

e: info@szkolaherberta.com

t: (630) 863-2759

w: www.szkolaherberta.com

f: www.facebook.com/szkolaherberta

 

Więcej artykułów:

0 komentarzy