„Dzień sportu, gier i zabaw” w Polskiej Szkole im. św. Małgorzaty Anny w Merrillville, Indiana

utworzone przez | wrz 18, 2023 | Aktualności, Wydarzenia szkolne | 0 komentarzy

Chociaż tegoroczne wakacje przeszły do historii i uczniowie już dawno wrócili do swoich szkół, Polska Szkoła im. św. Małgorzaty Anny minionej soboty pokazała dzieciom, że nastrój wakacyjnej radości i beztroski wcale nie musi się kończyć wraz z pierwszym dzwonkiem.  Dowodem na to był „Dzień sportu, gier i zabaw”, który odbył się 16 września br. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, rodzicami i dziadkami licznie zawitali u Ojców Salwatorianów w Merrillville, gdzie od godziny dziesiątej rano do pierwszej po południu czekało na nich mnóstwo atrakcji. Pogoda nam dopisała, a zadowolone i roześmiane dzieci spędziły ten dzień na świeżym powietrzu w radosnej i beztroskiej atmosferze.

Głównym celem tego przedsięwzięcia było zachęcenie dzieci i młodzieży do zabawy na świeżym powietrzu, do aktywności ruchowej, integrowanie się klas poprzez zabawę oraz bliższe zapoznanie się z nowymi uczniami. Takie wydarzenie na samym początku roku szkolnego jest wszak wspaniałą okazją, aby dzieci lepiej się poznały oraz aby rodzice i dzieci poznali nauczycieli.

Nie sposób oprzeć się refleksji, że promocja ruchu, dyscyplin sportowych oraz aktywnej zabawy wśród dzieci i młodzieży jest także istotnym zadaniem dla nauczycieli i wychowawców, ponieważ daje uczniom możliwość współpracy w grupie i wykazania się odpowiedzialnością za swoją klasę, a także sprawdzenia się jako społeczność klasowa. Miło było patrzeć, jak chłopcy przepuszczali dziewczynki w kolejce do zjeżdżalni oraz jak starsze dzieci pozwalały najpierw młodszym wspiąć się na zjeżdżalnię.

Rodzice i dziadkowie mieli również okazję wesprzeć organizatorów swą pomocą przy organizacji tego wydarzenia. Pod opieką nauczycieli i rodziców, na dzieci czekały między innymi dwie zjeżdżalnie, stoisko plastyczne z przeróżnymi projektami artystycznymi, które uczniowie sami wykonywali (bransoletki, naszyjniki, drewniane upominki, itp.), malowanie twarzy, dziecięce tatuaże, zabawa w przekłuwanie balonów oraz wiele innych gier.

Najmłodsze dzieci oblegały basen z kaczuszkami, w którym każda wylosowana kaczuszka miała numer, odpowiadający określonej nagrodzie. Inni uczniowie zajmowali się z kolei malowaniem kolorową kredą na chodniku i dmuchaniem baniek mydlanych.

Zabawy te cieszyły się ogromną popularnością, ponieważ promowały ducha zdrowej rywalizacji i umożliwiały dzieciom wygrywanie nagród, które następnie z dumą pokazywały swoim opiekunom. Podczas trwania imprezy, na dzieci i opiekunów czekały napoje, przekąski oraz gorąca pizza na zakończenie dnia.

 Dzień sportu, gier i zabaw” niewątpliwie uatrakcyjnił życie naszej szkoły, która choć istnieje dopiero od roku, rozwija jednak się z prędkością światła. Dzień ten zachęcił również nas wszystkich do codziennej aktywności fizycznej. Z całego serca dziękujemy organizatorom i sponsorom tego wydarzenia oraz Ojcom Salwatorianom za udostępnienie placu obok kościoła! Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, a wspomnienia tamtej soboty pozostaną z nami na długi czas.

Alina Panek

Katecheta w Polskiej Szkole im. św. Małgorzaty Anny w Merrillville, IN

Więcej artykułów:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *