“Dzwonek” – bezpłatna platforma edukacyjna

utworzone przez | kwi 5, 2020 | Aktualności, Dydaktyka w szkole, Metody nauczania | 0 komentarzy

Szanowni Państwo,
w świetle wymogów dotyczących nauczania zdalnego nałożonych w ostatnim czasie na szkoły zachęcamy Państwa do korzystania z bezpłatnej platformy edukacyjnej Dzwonek.pl stworzonej z myślą o prowadzeniu kompleksowego e-learningu w szkołach. Platforma została stworzona przez polską firmę Learnetic, w której od wielu lat pracujemy nad rozwiązaniami i technologiami wspierającymi edukację i proces uczenia się na odległość.
Narzędzia i materiały cyfrowe naszej firmy zostały wskazane przez Ministerstwo Cyfryzacji na liście rozwiązań polecanych polskim uczniom i nauczycielom do nauki na odległość.
Platforma Dzwonek.pl jest bezpieczną i technologicznie zaawansowaną alternatywą dla pozostałych narzędzi polecanych w aktualnie trwającej dyskusji na temat rozwiązań umożliwiających prowadzenie zdalnych lekcji. Jest również przygotowana do obsługi dużego ruchu użytkowników – testujemy jej wytrzymałość, co roku organizując największy ogólnopolski konkurs informatyczny dla szkół.

Platforma Dzwonek.pl jest:

 • bezpłatna
 • prosta w obsłudze
 • niezawodna (wzrost ruchu na platformie automatycznie uruchamia dodatkowe serwery obsługujące użytkowników – brak przerw w działaniu)
 • bezpieczna (brak ograniczeń wiekowych, przejrzysty regulamin, spełnia wymogi RODO)
 • przygotowana do działania na większości komputerów, smartfonów i tabletów

Podczas prac nad Dzwonek.pl głównym celem było stworzenie platformy, gdzie cały proces nauczania będzie odbywał się w jednym miejscu. Dlatego umieściliśmy w nim funkcje pozwalające na:

 • swobodny kontakt nauczyciela z uczniem lub uczniami (czat, prywatne wiadomości)
 • tworzenie wirtualnych szkół, klas, grup edukacyjnych
 • udostępnianie własnych materiałów
 • korzystanie z bogatej bazy interaktywnych ćwiczeń i podręczników przygotowanych przez czołowe wydawnictwa edukacyjne
 • wysyłanie zadań i odbieranie rozwiązań
 • łatwe monitorowanie pracy i postępów ucznia (automatyczne raporty)
 • tworzenie planu lekcji
 • wystawianie ocen
 • sprawdzanie frekwencji

video-lekcje na żywo (wkrótce)

Darmowe Zasoby
W związku z zamknięciem szkół wielu wydawców edukacyjnych i oświatowych udostępniło na Dzwonek.pl za darmo swoje interaktywne zasoby do nauczania niemal każdego przedmiotu dla wszystkich etapów edukacyjnych, włączając w to zarówno przedmioty humanistyczne (m.in. język polski, języki obce, historia, godzina wychowawcza) jak i ścisłe (m.in. biologia, matematyka, fizyka, chemia). Te materiały to specjalnie przygotowane, zgodne z podstawą programową ćwiczenia, gry edukacyjne i e-podręczniki stanowiące bazę wiedzy potrzebną do realizacji programu nauczania oraz przygotowania m.in. do egzaminu ósmoklasisty.

Przykładowe zasoby dostępne na Dzwonek.pl dla klas 4-8 szkoły podstawowej:

Wśród materiałów dla klas 4-8 znajdują się również interaktywne lekcje z historii, języka polskiego oraz zbiory edukacyjnych filmów z dedykowanymi zadaniami. Pełna lista darmowych zasobów znajduje się na naszej stronie oraz na Dzwonek.pl.

Dodatkowo Dzwonek.pl jest połączony z serwisem eKreda.pl, gdzie nauczyciele za pomocą specjalnego edytora mogą przygotować własne interaktywne lekcje bez konieczności programowania. eKreda to:

 • gotowe szablony graficzne
 • gotowe ćwiczenia, zadania i gry do umieszczenia we własnej lekcji
 • publicznie dostępne zasoby przygotowane przez innych nauczycieli

zgodność z systemem zadań i raportowania na Dzwonek.pl

Webinary i materiały szkoleniowe
Wiemy, że w natłoku zajęć i informacji trudno jest znaleźć przestrzeń i energię do samodzielnego uczenia się obsługi każdego nowego narzędzia, zatem aby odciążyć nauczycieli uruchomiliśmy serię bezpłatnych, otwartych webinarów „Jak nauczać na odległość z platformą edukacyjną Dzwonek.pl?”. Podczas nich nasi eksperci na żywo prezentują obsługę platformy Dzwonek.pl i serwisu eKreda oraz odpowiadają na pytania oglądających.

Po każdym webinarze wystawiamy uczestnikom imienne zaświadczenia potwierdzające udział w szkoleniu.

Poniżej plan najbliższych szkoleń oraz odnośniki do nagrań webinarów, które już się odbyły.

3.04.2020 r. godz. 11:00
eKreda
– tworzenie własnych interaktywnych zasobów edukacyjnych
Zarejestruj się tutaj

Nagranie webinaru Jak nauczać na odległość z bezpłatną platformą Dzwonek.pl? cz.1

Nagranie webinaru Jak nauczać na odległość z bezpłatną platformą Dzwonek.pl? cz.2

Dodatkowo przygotowaliśmy stronę, na której w pigułce umieściliśmy informacje i instrukcje przydatne podczas rozpoczynania pracy
z e-learningiem.

e-Konferencja edukacyjna
„e-Learning dla kardy zarządzającej oświatą”
[6.04.2020]
Dyrektorów szkół i całą kadrę zarządzającą oświatą zapraszamy także do udziału w e-konferencji edukacyjnej „e-learning dla kardy zarządzającej oświatą”. Tematyka konferencji skupia się na temacie organizacji nauczania zdalnego, zachowania bezpieczeństwa danych osobowych uczniów, higieny pracy oraz wszystkich decyzji, jakie musi w związku z tym podjąć dyrektor placówki.

Do udziału w naszej e-konferencji zaprosiliśmy dyrektorów szkół, superbelfrów i innych ekspertów, którzy z technologiami w edukacji pracują na co dzień i aktywnie dążą do tego, by polskie szkoły mogły korzystać z nowoczesnych rozwiązań i technologii, której zadaniem jest przecież ułatwienie życia wszystkim – uczniom, nauczycielom, dyrektorom i całej kadrze zarządzającej oświatą.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Więcej informacji i rejestracja:

www.zdalnelekcje.pl

Pomoc techniczna
Nasze skrzynki serwisowe są na bieżąco sprawdzane,
a telefony – odbierane. Dlatego w razie pytań zachęcamy do kontaktu
na service@learnetic.com oraz 58 764 75 05.

Pozdrawiamy serdecznie
Zespół Learnetic

Więcej artykułów:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *