IX Polonijny Dzień Dwujęzyczności u Brzechwy

utworzone przez | paź 23, 2023 | Aktualności, Wydarzenia szkolne | 0 komentarzy

Cześć! Hello!

Co roku w trzeci weekend października obchodzimy „Dzień Dwujęzyczności”. W tym roku przypadł on na 21–22 października.

Święto to ma na celu przypominać nam Polakom mieszkającym poza granicami naszej Ojczyzny, jak ogromne znaczenie ma dwujęzyczna edukacja w naszym życiu. Pielęgnując w środowisku polonijnym język ojczysty, nie tylko przekazujemy naszym podopiecznym polskie korzenie, ale także wzbogacamy ich osobowość i poszerzamy horyzonty w spojrzeniu na świat w przyszłości. Otwieramy przed nimi szeroko drzwi do pełnego udziału w życiu Polski i Polonii w dorosłości oraz pomagamy naszej młodzieży być w przyszłości wspaniałymi ambasadorami polskości za granicą.

W tym roku nie mogło być inaczej w Polskiej Szkole im. Jana Brzechwy w Tinley Park. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu Pani Dyrektor, Nauczycieli i zawsze niezawodnych Rodziców, mogliśmy się poczuć dumni ze swojego polskiego pochodzenia. Rozbrzmiewały piosenki w dwóch językach, tłumaczyliśmy polskie i angielskie wyrazy, a także graliśmy w dwujęzyczne gry.  Nie zabrakło oczywiście plakatów i projektów z polskimi symbolami narodowymi.

Pamiętajmy o naszym języku ojczystym bez względu na miejsce, gdzie mieszkamy i zawsze bądźmy dumni ze swojego pochodzenia.

DWUJĘZYCZNOŚĆ JEST FANTASTYCZNA I MA SAME ZALETY!!!

Krystyna Skoczeń – nauczyciel Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy

Więcej artykułów:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *