Klub Młodego Czytelnika

utworzone przez | lut 11, 2022 | Aktualności, Dydaktyka w szkole, Wydarzenia szkolne | 0 komentarzy

Szanowni Państwo, pragnę podzielić się z Państwem kolejną naszą inicjatywą w szkole, a mianowicie Klubem Młodego Czytelnika.

W ramach Klubu Młodego Czytelnika rozpoczęliśmy cykl czytania dla uczniów najmłodszych. W ten sposób uczniowie klas starszych mogą wykazać się znakomita biegłością językową i świetnym operowaniem emocjami zgodnie z czytanym tekstem.

W minioną sobotę uczennica klasy 5, Victoria Chowaniec czytała przedszkolakom wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”, natomiast uczeń klasy 4 Mateusz Truty przeczytał wiersz Jana Brzechwy „Siedmiomilowe buty”, uczniom klasy zerowej.

Czytanie odbyło się w szkolnej bibliotece. Chcieliśmy tym samym podkreślić znaczenie tego miejsca i zachęcić do odwiedzania szkolnych i lokalnych bibliotek. Poprzez działalność naszego szkolnego Klubu Młodego Czytelnika pragniemy podkreślić znaczenie czytania zarówno dzieciom jak i przez dzieci.

Czytanie rozwija wyobraźnię i wiedzę, wzbogaca słownictwo i sprawność językową, poprawia koncentrację pamięci,

Nasz cykl czytania wywołał ogromne zainteresowanie wśród uczniów. Mamy wielu chętnych do wykorzystania swoich umiejętności biegłego czytania. Napawa to ogromna dumą i zadowoleniem, że dzieci i młodzież ucząca się języka polskiego poza granicami naszej ojczyzny tak świetnie posługuje się językiem ojczystym swoich rodziców i dziadków.

 

Irena Woźniak

Dyrektor Szkoły

Szkoła Języka i Kultury Polskiej

Herbert School of Polish Language and Culture

 

e: info@szkolaherberta.com

t: (630) 863-2759

w: www.szkolaherberta.com

f: www.facebook.com/szkolaherberta

 

Mailing address:

PO BOX 516 Lemont, IL 60439

Więcej artykułów:

0 komentarzy