Konkurs „Stawiam na polski”

utworzone przez | lut 11, 2024 | Aktualności, Konkursy | 0 komentarzy

Szanowni Dyrektorzy i Nauczyciele klas licealnych,

Akademia Języka Polskiego i Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego pod patronatem Uniwersytetu im. Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie  organizuje IX  edycję konkursu biegłości językowej Stawiam na polski, który adresowany jest do uczniów klas licealnych szkół polonijnych w aglomeracji chicagowskiej.

Celem konkursu jest promowanie polszczyzny wśród młodzieży i zachęcanie do zdawania egzaminu certyfikatowego z języka polskiego jako obcego na poziomie B2 (średnim zaawansowanym) oraz przystępowanie do testów SEAL of BILITERACY oferowanych w szkołach średnich amerykańskich.

Konkurs, jak w latach ubiegłych, odbywa się w dwóch etapach: szkolnym i międzyszkolnym. Zadaniem uczniów będzie rozwiązanie testu wyboru sprawdzającego biegłość językową (60 pytań/30 minut – szkolny) (100 pytań/60 minut – międzyszkolny). Testy zostały przygotowane przez wykładowców UMCS.

Etap szkolny planowany jest według uznania szkół.  Do konkursu przystępują uczniowie wszystkich klas licealnych, którzy przebywają w USA minimum 5 lat. Spośród nich każda ze szkół wyłoni trzech zwycięzców do międzyszkolnego finału. Szkoły zobowiązane są  do zgłoszenia nazwisk zwycięzców etapu szkolnego organizatorom konkursu drogą mailową do 1 marca 2023 r. Uczniowie, którzy w przeszłości uczestniczyli w konkursie i zdobyli jedną z trzech (3) głównych nagród mogą ponownie brać  udział, ale jeśli znajdą się w czołówce zwycięzców nie będą mogli otrzymać nagrody głównej. Szkoła uhonoruje takiego ucznia według własnego uznania. W konkursie udział weźmie pierwszych 20 zgłoszonych szkół. Uprzejmie informujemy, że zgłoszenia dokonane po 1 marca nie będą przyjmowane. Pytania zostają Państwu rozdane lub przesłane w załączniku.

Etap międzyszkolny-finałowy odbędzie się 9 marca 2024 r. o godz. 10:00 w siedzibie Akademii Języka Polskiego i Kultury w Bartlett, która znajduje się pod adresem 109 South Crest Avenue, Bartlett Illinois 60103 (sala pod kaplicą).

 W konkursie przewidziane są następujące nagrody:

∙     dyplomy dla każdego uczestnika

∙     koszulki uniwersyteckie dla każdego uczestnika

∙         za zajęcie III miejsca – $100

∙         za zajęcie II miejsca – $125

∙         za zajęcie I miejsca – $150

Zgłoszenia nazwisk finalistów i wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy szkoły akademiajezykapolskiego@gmail.com z dopiskiem Stawiam na polski lub szkolny numer telefonu 847 769 9082.

Z poważaniem

organizatorzy konkursu

Stawiam na polski - Regulamin konkursu

Więcej artykułów:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *