Szanowni Państwo,

ze względu na pandemię Parafialna Szkoła Polska im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego zmuszona jest zmienić termin uroczystości wręczenia nagród laureatom konkursu “Wyszyński – znany i nieznany”. Za zmianę przepraszamy i zapraszamy na uroczystość 11 grudnia 2021 r. Prosimy dyrektorów szkół o poinformowanie laureatów o zmianie daty gali. Z wyrazami szacunku i nadzieją na zrozumienie
w imieniu
Komitetu Organizacyjnego Konkursu
Ewa Koch

LAUREACI KONKURSU – „WYSZYŃSKI – ZNANY I NIEZNANY”

Grupa 1 /3, 4-latki, zerówka/:

MIEJSCE 1

  • Milena Antol – (Polska Szkoła im. Jana Karskiego w Palos Hills)

MIEJSCE 2

  • Nina Radecki – (Polska Szkoła im. Jana Karskiego w Palos Hills),
  • Mariusz Jarzabek – (Polska Szkoła im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills)

MIEJSCE 3 

  • Kacper Jagoda – (Polska Szkoła im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills),
  • Agata Majchrowicz – (Polska Szkola im. św. Fabiana w Bridgeview)

WYRÓŻNIENIA

  • Maya Hereza – (Polska Szkoła im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills)
  • Melanie Karpiel – (Polska Szkoła im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills)
  • Franciszek Morawczynski – (Polska Szkoła w Lombard im. św. Faustyny Kowalskiej)
  • Ewa Pachuta – (Akademia Języka Polskiego im. Wandy Rutkiewicz w Arlington Hts.)
  • Lena Teodorczak – (Polska Parafialna Szkoła im. Juliusza Słowackiego w Wheeling)
  • Rita Mikolajczyk – (Szkoła Języka Polskiego im. Adama Mickiewicza w Sterling Hts. w Michigan)

Grupa 2 /klasy 1, 2, 3/

MIEJSCE 1:

  • Sebastian Hrubos – (Akademia Języka Polskiego im. W. Rutkiewicz w Arlington Hts.)
  • Mateusz Zdanewicz – (Polska Szkola im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills)

MIEJSCE 2:

  • Gabriela Nasuta – (Polska Parafialna Szkoła im. Juliusza Słowackiego w Wheeling)
  • Liliana Wierzbowska – (Polska Parafialna Szkoła im. Juliusza Słowackiego w Wheeling)

MIEJSCE 3:

  • Krystian Jarzabek – (Polska Szkola im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills)
  • Anna Mikolajczyk – (Szkoła Języka Polskiego im. Adama Mickiewicza w Sterling Hts. w Michigan)

WYRÓŻNIENIE:

  • Filip Bochnak -(Polska Parafialna Szkoła im. Juliusza Słowackiego w Wheeling)
  • Sophie Ciesla – (Polska Parafialna Szkoła im. Juliusza Słowackiego w Wheeling)
  • David Karpiuk – (Polska Szkola im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills)
  • Katarina Keselak – (Polska Szkola im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills)
  • Emilia Kopacz – (Polska Parafialna Szkoła im. Juliusza Słowackiego w Wheeling)
  • Melanie Surmowski – (Polska Parafialna Szkoła im. Juliusza Słowackiego w Wheeling)

Grupa 3 /klasa 4, 5, 6 /

MIEJSCE 1:

  • Massimiliano Parise – (Polska Parafialna Szkoła im. Juliusza Słowackiego w Wheeling)
  • Julia Wawrzyniak – (Polska Szkoła im. Tadeusza Kościuszki w Chicago)

MIEJSCE 2:

  • Kacper Kuncy – (Polska Szkola im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills)
  • Kamil Sikora – (Polska Szkola im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills)
  • George Synowiec – (Polska Szkoła im. Czesława Miłosza w Schaumburg)
  • Lena Szewczyk – (Polska Parafialna Szkoła im. Juliusza Słowackiego w Wheeling)

MIEJSCE 3:

  • Maja Kucharek – (Polska Katolicka Szkoła im. św. Ferdynanda w Chicago)
  • Olivia Sadowski – (Parafialna Szkoła Polska im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Chicago)
  • Sofia Walczak –  – (Szkoła Języka Polskiego im. Adama Mickiewicza w Sterling Hts. w Michigan)

WYRÓŻNIENIE:

  • Kamil Lysek – (Polska Szkoła im. Jana III Sobieskiego w Prospect Hts.)
  • Liliana Majocha – (Polska Szkoła im. Emilii Plater w Sreamwood)
  • Alexandra Topór – (Polska Katolicka Szkoła im. Świętego Krzyża w Joliet)
  • Jagoda Tyka – (Akademia Języka Polskiego dla Dzieci i Młodzieży w Niles)

Grupa 4 /klasy 7, 8 /

MIEJSCE 1:

  • Roxana Tetnowska – (Polska Szkola im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills)

MIEJSCE 2:

  • Veronica Archacki –  (Polska Szkoła w Lombard im. św. Faustyny Kowalskiej)
  • Aleksandra Jaje – (Polska Szkoła im. Tadeusza Kościuszki w Chicago)

MIEJSCE 3:

  • Dominik Karpiuk – (Polska Szkola im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills)

WYRÓŻNIENIE:

  • Natalia Gabryel – (Szkoła Językowa im. Feliksa Konarskiego w Des Plaines)
  • Nicole Krystawczyk – (Polska Szkoła im. Mikołaja Kopernika w Niles)

Grupa 5 /liceum/:

MIEJSCE 1:

  • Karolina Bachula – (Parafialna Szkoła Polska im. Stefana KardynałaWyszyńskiegow Chicago)
  • Kamil Pluta – (Polska Szkoła im. Trójcy Świętej w Chicago)

MIEJSCE 2:

  • Julia Klepko – (Szkoła Języka Polskiego im. Adama Mickiewicza w Sterling Hts. w Michigan)
  • Konrad Nawrocki – (Polska Parafialna Szkoła im. Juliusza Słowackiego w Wheeling)

MIEJSCE 3:

  • Alex Janowicz – (Parafialna Szkoła Polska im. Stefana KardynałaWyszyńskiegow Chicago)

WYRÓŻNIENIA:

  • Konrad Bogacz – (Szkoła Języka Polskiego im. Adama Mickiewicza w Sterling Hts. w Michigan)
  • Adam Englisz –(Polska Szkoła im. Trójcy Świętej w Chicago)
  • Martyna Krajewska – (Szkoła Języka Polskiego im. Adama Mickiewicza w Sterling Hts. w Michigan)
  • Anthony Markevych –(Polska Szkoła im. Trójcy Świętej w Chicago)
  • Olivia Makiej –  (Szkoła Języka Polskiego im. Adama Mickiewicza w Sterling Hts. w Michigan)
  • Tomek Skwarek – (Szkoła Języka Polskiego im. Adama Mickiewicza w Sterling Hts. w Michigan)
  • Gabriela Trzpioła – (Parafialna Szkoła Polska im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Chicago)
  • Karolina Wesolowska – (Parafialna Szkoła Polska im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Chicago)

Zapraszamy laureatów i wyróżnionych uczniów na Galę wręczenia nagród, która odbędzie się 13 listopada 2021 r. w sobotę o godz. 10 rano w Parafialnej Szkole Polskiej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy bazylice św. Jacka (3640 W. Wolfram St., Chicago, IL 60618). Podczas Gali można będzie zobaczyć wszystkie nagrodzone prace. Program Gali jest następujący:

  • oglądanie wystawy nagrodzonych prac
  • przedstawienie o życiu błogosławionego Prymasa (w wykonaniu uczniów Parafialnej Szkoły Polskiej im. S. K. Wyszyńskiego)
  • bezpłatny poczęstunek dla wszystkich uczestników Gali
  • uroczystość wręczenia wyróżnień i nagród