Matura w Polskiej Szkole im. Jana Brzechwy w Tinley Park

utworzone przez | maj 1, 2022 | Aktualności, Wydarzenia szkolne | 0 komentarzy

     “Matura to wielkie i podniosłe wydarzenie w każdej szkole a także w polskiej szkole na emigracji. To tak naprawdę ostatnia dawka szkolnego stresu, wieńcząca wieloletnią naukę oraz wprowadzająca maturzystów w progi dorosłości”.

W dniu 23 kwietnia 2022 uczniowie Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park przystąpili do egzaminu dojrzałości – egzaminu podsumowującego 11 lat zdobywanej wiedzy z zakresu kultury, literatury, historii i geografii Polski.

Nasi maturzyści, wspierani, motywowani i podtrzymywani na duchu przez rodziców i nauczycieli, doskonale sobie poradzili z czekającymi na nich pytaniami.

Temu skrupulatnie przygotowanemu wydarzeniu towarzyszyły nie tylko wielkie emocje, ale także ogromna satysfakcja i radość, że w końcu nadszedł ten czas wielkiego i tak wyczekiwanego finału.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że pomimo tysiąca kilometrów, jakie nas dzielą od naszego ojczystego kraju – Polski, możemy dumnie obserwować, jak wśród młodego pokolenia rodzi się zamiłowanie do tradycji, wartości, historii i kultury polskiej, a także słyszeć rozbrzmiewającą piękną, polską mowę, która jest dla nas nauczycieli i rodziców – muzyką dla uszu.

Drodzy Absolwenci Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park oraz wszyscy absolwenci polskich szkół w Ameryce i na całym świecie,

Serdecznie gratulujemy i życzymy, aby spędzony czas i zdobyta wiedza w polonijnych szkołach były owocnie przez Was wykorzystane w planowaniu dalszej życiowej drogi i mamy nadzieję, bez względu na to, gdzie los Was poprowadzi, będziecie pamiętać o Waszych polskich korzeniach, pięknym języku ojczystym i zawsze będziecie dumni ze swojego pochodzenia!!!❤️🎓🇵🇱🎓❤️

 

Autor: Krystyna Skoczeń – nauczyciel Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park

Więcej artykułów:

0 komentarzy