Mauzoleum w Justice zaprasza polonijne szkoły!

utworzone przez | sty 12, 2021 | Aktualności, Wydarzenia szkolne | 0 komentarzy

Mauzoleum w Justice zaprasza polonijne szkoły!
Niecodzienną lekcję historii mogli ostatnio przeżyć maturzyści z Polskiej Szkoły im. Jana Karskiego, którzy wraz ze swoim wychowawcą Markiem Adamczykiem zwiedzali maulozeum na cmentarzu Resurrection w Justice.
To wyjątkowe miejsce opowiada historię Polski na malowidłach, mozaikach i witrażach, które można podziwiać na 3 piętrach budynku. Spokojna, kontemplacyjna muzyka i światło słoneczne podające do środka przez kolorowe szkiełka witraży powodują niesamowite wrażenie.
Dzięki uprzejmości Marcina Ścigaja, konsultanta chicagowskich cmentarzy katolickich, który pełnił rolę przewodnika, uczniowie Karskiego poznali historię tej niesamowitej budowli. Do stworzenia tych największych na świecie kolorowych ścian użyto 120 ton szkła, sam ich montaż trwał ponad 3 miesiące. Dzięki temu możemy prześledzić całą historię chrześcijaństwa od stworzenia świata po dzień dzisiejszy.
Mauzoleum znajduje się  pod adresem 7201 Archer Rd. w Justice,  jest czynne 7 dni w tygodniu od 8 do 17, wstęp wolny.
Wszelkich informacji udziela pan Marcin Ścigaj tel. 773-999-5453.
Na cmentarzu znajduje się także Pomnik Weteranów Armii Polskiej, Pomnik Milenijny oraz olbrzymi monument Jana Pawła II.
Zachęcamy wszystkie polonijne szkoły, szczególnie z południowych przedmieść Chicago do odwiedzania tego miejsca, które w tym roku obchodzi 50-lecie istnienia, a powstało m.in. wysiłkiem naszych rodaków.
Marek Adamczyk

Więcej artykułów:

0 komentarzy