Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w szkole Herberta

utworzone przez | lut 23, 2024 | Aktualności, Wydarzenia szkolne | 0 komentarzy

Święto Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczciliśmy w naszej szkole dnia 17 lutego pod hasłem „MÓW JĘZYKIEM SERCA”. Hasło zaproponowała jedna z naszych nauczycielek, pani Ewa Bieńkowska.
W Stanach Zjednoczonych używanych jest ponad trzysta dwadzieścia dziewięć różnych języków.
Jednym z nich jest język polski. Jego pielęgnowanie w życiu codziennym to niewątpliwie poświęcenie ze strony rodziców, ale także pomoc ze strony nauczycieli w szkołach polonijnych, takich między innymi jak nasza. Z ogromną dumą obserwujemy narastanie tendencji do wychowania dwujęzycznego i wielojęzycznego.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego jest to bardzo ważne dla nas święto i co roku w sposób szczególny pragniemy podkreślić jego znaczenie. Nauczyciele poszczególnych klas przygotowali  wiele ciekawych propozycji, które wywołały ogromne zainteresowanie wśród uczniów.
Były to między innymi, gry słowne, wykorzystanie metod aktywizujących jakie są stacje zadaniowe a w nich zagadnienia z frazeologii, słowotwórstwa, składni, odmiany, odmiany przez przypadki i ortografii.
Uczniowie tworzyli kreatywne prace plastyczne na podstawie utworów polskich pisarzy, tworzyli plakaty na których umieszczali najczęściej popełniane błędy językowe, rozwiązywali polskie krzyżówki.
Nie zabrakło interesujących gier i zabaw, a wszystko to oczywiście związane z językiem polskim.
Były to takie zabawy jak „Loteryjka obrazkowa”, „Słowa na literę”, turniej „Z jak zagadka – tajemnica znikających ogonków” i wiele innych.

Irena Woźniak

Dyrektor Szkoły

Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta

Herbert School of Polish Language and Culture

e: info@szkolaherberta.com

t: (630) 863-2759

w: www.szkolaherberta.com

f: www.facebook.com/szkolaherberta

Mailing address:

PO BOX 516 Lemont, IL 60439

Więcej artykułów:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *