Niech kolęduje z nami cały świat!

utworzone przez | gru 31, 2022 | Aktualności, Wydarzenia szkolne | 0 komentarzy

Grudzień w cyklu kalendarzowym zamyka pewien okres i otwiera nowy. Czas świąt Bożego Narodzenia jest bogaty w symbolikę, zwyczaje oraz obrzędy. Magię Świąt można było również odczuć w Polskiej Szkole im. Adama Mickiewicza w Burbank, IL gdzie Dyrekcja oraz Zarząd jak co roku zadbała o wprowadzenie nastroju świątecznego wśród swoich uczniów i pracowników. Cały miesiąc pełen był niespodzianek, świątecznych projektów oraz wspólnego kolędowania.

Podczas wtorkowych zajęć, 6 grudnia obchodzone były w szkole Mikołajki, czyli dzień upamiętniający świętego Mikołaja z Miry. Ten długo wyczekiwany gość sprawił szczególną radość najmłodszym uczniom, którzy oprócz pamiątkowego zdjęcia obdarowani zostali też prezentami.

Kolejne tygodnie bogate były w projekty plastyczne, samodzielnie wykonane przez zdolnych uczniów polskiej szkoły. Nie zabrakło wśród nich wieńców adwentowych, ozdób choinkowych oraz kartek świątecznych.

Punktem kulminacyjnym były zdecydowanie szkolne jasełka przygotowane przez uczniów najstarszej klasy maturalnej pod okiem wychowawczyni p. Agaty Mscisz. W tym uroczystym przedstawieniu słowno-muzycznym pt. “Niech kolęduje z nami cały świat”, przy wypełnionej po brzegi sali, we wtorek 13 grudnia zaprezentowały się wszystkie klasy szkoły. Dzieci z dużym przejęciem i zaangażowaniem śpiewały przydzielone im kolędy, kolejno przychodząc do szopki i kłaniając się nowonarodzonemu Dzieciątku. W rolę Maryi wcieliła się Emilia Stoch, która solo zaśpiewała kolędę pt. „Lulajże Jezuniu”. Wszystkie podkłady muzyczne przygotował p. Sławomir Panek, nie zabrakło także śpiewu szkolnego chóru “Watra”.

 

Ostatnie przedświąteczne zajęcia, które odbyły się 20 grudnia, przyniosły jeszcze klasowe wigilie, kiedy to przy tradycyjnych potrawach uczniowie składali sobie życzenia i łamali się opłatkiem. Po lekcjach na spotkaniu opłatkowym i wspólnym kolędowaniu zgromadzili się również nauczyciele oraz członkowie Zarządu.

Śpiewom przy akompaniamencie gitarowym samej Pani Dyrektor Anny Pałasz nie było końca.

Agata Mscisz

Więcej artykułów:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *