O Autorach

 

Szanowni Państwo,

Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce z siedzibą w Chicago ma zaszczyt przekazać Państwu nową platformę pedagogiczną pod nazwą

PolonijnyPedagog.com

Przez trzydzieści lat /1987 – 2016/ miejscem wymiany doświadczeń, promocji wiedzy i nowoczesności pedagogicznych oraz kontaktów nauczycielskich w Stanach Zjednoczonych był Głos Nauczyciela wydawany przez Komisję Oświaty Kongresu Polonii Amerykańskiej, redagowany od początku do końca przez Helenę Ziółkowską i zmieniający się zespół redakcyjny, w skład którego wchodzili:

Helena Żmurkiewicz, Danuta Schneider, Janina Igielska, Jan Woźniak, Monika Kończewska, Anna Witowska, Barbara Szenk, Betty Uzarowicz, Halina Czajkowska i Małgorzata Bełcik.

Zmieniły się czasy, pojawiło się zapotrzebowanie na nowoczesne formy przekazywania wiedzy. Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce i polskie szkoły współpracujące ze Zrzeszeniem pozostają otwarte i przyjaźnie nastawione do nowych inicjatyw edukacyjnych. Zaistniała silna motywacja, by stworzyć szeroką przestrzeń do współpracy nauczycieli czynnych zawodowo, pedagogów, dydaktyków, dzięki której wiedza przekazywana w szkołach polonijnych stanie się ciekawsza i atrakcyjniejsza. Wierzymy, że dzięki portalowi polonijnypedagog.com do grona osób aktywnie korzystających z Internetu, dołączą nauczyciele nie tylko z Chicago, ale z całego świata, a Ich doświadczenia edukacyjne zawitają na lekcjach. Dziś kursy, szkolenia i wykłady prowadzone on-line są na porządku dziennym. Mogą z nich korzystać samodzielnie poszukujący okazji do zdobycia lepszego wykształcenia. Liczba chętnych stale rośnie.

Pragniemy zachęcić do korzystania właśnie z naszej platformy pedagogicznej i życzyć, by znaleźli Państwo wszystko, czego szukacie.

Z wyrazami szacunku – Pomysłodawcy i Twórcy