Obchody Dnia św. Jana Pawła II w Szkole Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta

utworzone przez | lis 6, 2020 | Wydarzenia szkolne | 0 komentarzy

Pragnę podzielić się z Państwem informacją  o obchodach Dnia św. Jana Pawła II w naszej szkole, połączonego z modlitwą różańcową dzieci w poszczególnych klasach na znak jedności z akcją “Milion dzieci modli się na różańcu”.

Z tej okazji otrzymaliśmy piękny różaniec wykonany własnoręcznie przez pana Andrzeja Fatla i podarowanego naszej szkole.

Dzień św. Jana Pawła II był obchodzony w naszej szkole 31 października. Z tej okazji uczniowie klasy III Gabrysia Patro, Lena Szwajnos i Tomek Topór fantastycznie recytowali wiersze właśni o Janie Pawle II.

Uczniowie klasy IV zaśpiewali ulubioną pieśń papieża “Barka”, natomiast uczniowie z klas młodszych  wykonali piękne prace plastyczne.

Dzień ten był wyjątkowy, była to okazja do przedstawienia po raz kolejny sylwetki naszego wybitnego Polaka. Zadaniem naszym jest utrwalanie i pielęgnowanie jego słów i przesłania, w których odnajdujemy odpowiedź na wiele ważnych pytań nurtujących współczesny świat. Jan Paweł II szczególną troską otaczał rodzinę. Jego nauczanie przepojone było miłością do rodziny, można było w nim odnaleźć konkretne rozwiązania trudności  stojących dzisiaj przed rodzinami.

Św. Jan Paweł II kierował swoje słowa zarówno do ludzi dorosłych jak też do młodzieży i bardzo kochał dzieci.

Dlatego też naszym zadaniem jest przypominanie o tym uczniom i właśnie obchody Dnia św. Jana Pawła II były znakomitą do tego okazją. 

Irena Woźniak

Więcej artykułów:

0 komentarzy