Parada Bajkowa w Szkole Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta

utworzone przez | sty 29, 2023 | Aktualności, Wydarzenia szkolne | 0 komentarzy

Parada Bajkowa to forma rozrywki karnawałowej dla najmłodszych uczniów. Nasza parada od lat cieszy się dużym zainteresowaniem i wywołuje wiele pozytywnych emocji wśród najmłodszych, a także wśród uczniów starszych, którzy oklaskują maszerujące grupy dzieci i wiernie im kibicują.

Parada organizowana jest w naszej szkole corocznie, właśnie w okresie karnawału. Bardzo ważnym elementem w prowadzeniu szkoły polonijnej i zachęceniem do poznawania języka ojczystego naszych rodziców i dziadków, jest motywacja.

Poprzez organizowanie tego typu wydarzeń jak PARADA BAJKOWA, zachęcamy uczniów do uczestniczenia w zajęciach polskiej szkoły, motywujemy ich do poznawania języka polskiego poprzez zabawę. 

Nasza karnawałowa parada bajkowa to wspólna zabawa, połączona z prezentacją własnoręcznie wykonanych, pięknych rysunków bajkowych, które potem nagradzane są dyplomami. Parada jest to atrakcja zarówno dla najmłodszych, jak też dla nauczycieli. Widząc zadowolone, uśmiechnięte twarze naszych uczniów, cieszymy się razem z nimi.

Daje nam to ogromną satysfakcję i motywuje do pracy na rzecz propagowania języka polskiego w środowisku polonijnym. Każda metoda, która potrafi zmotywować do udziału w zajęciach, jest dobra.

Jedną z naszych metod jest właśnie Parada Bajkowa, która angażuje, zachwyca i motywuje do uczestnictwa w zajęciach w naszej polskiej szkole.

Zachęcamy do obejrzenia naszych relacji z parady na Facebooku www.facebook.com/szkolaherberta

Z pozdrowieniami

Irena Woźniak

Dyrektor Szkoły

Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta 

Herbert School of Polish Language and Culture

Więcej artykułów:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *