Kochani.
Dziś, kiedy cały świat ma oczy zwrócone na walkę z niewidzialnym wrogiem, jakim jest koronawirus, kiedy kwarantanny i obostrzenia zamykają nas w domach, szpitalach i innych miejscach odosobnienia, kiedy nie mamy możliwości bezpośredniego kontaktu z bliskimi, nie zapomnijmy o ludziach, którym nie tylko wirus zagląda w życie.
Pamiętajmy o tych, którzy żyją w skrajnym ubóstwie, o sierotach, o samotnych matkach czy ojcach…. o ludziach, którzy potrzebują pomocy.
Co prawda koronawirus zatrzymał naszą prace niesienia pomocy, zamknięte granice, niemożność dostępu do potrzebujących, ale nadal pozostajemy w kontakcie z naszymi rodakami w Maniewiczach na Ukrainie. Jesteśmy na bieżąco w kontakcie telefonicznym, mailowym i online z księdzem Andrzejem. To dzięki niemu płyną do naszych podopiecznych nasze słowa otuchy, które choć na chwilę rozjaśniają ich twarze uśmiechem.
Zapewniamy was ze nie pozostajemy bezczynni, obojętni
W tym miejscu pragniemy się zwrócić do was z apelem, jako ze jesteśmy organizacja pozarządową o charakterze non profit, nasza działalność możliwa jest tylko dzięki ludziom takim jak Wy, ludziom o ogromnych, otwartych sercach, ludziom, którym nieobcy jest los rodaków. Abyśmy mogli przetrwać ten trudny dla nas Wszystkich okres potrzebujemy środków na cele statutowe, na rachunki związane z działalnością.
Bez waszej pomocy nie będziemy mieć możliwości prowadzenia stowarzyszenia, a będzie ono miało bardzo dużo pracy, kiedy ze zdwojoną siłą i energią wznowimy naszą pomoc potrzebującym, gdy koronawirus ustąpi. Pamiętajcie, dziś każda złotówka jest na wagę złota. Kierując do was te słowa, pozwolimy sobie zacytować naszego polskiego wieszcza
Adama Mickiewicza:
„MIEJ SERCE I PATRZAJ W SERCE”
Życzymy zdrowia i powodzenia
Zarząd Stowarzyszenia „PIERWSZA SZANSA”
NASZ NR KONTA 87 1140 2004 0000 3802 7520 9715
Oraz wpłaty z zagranicy PL87 1140 2004 0000 3802 7520 9715
Swift Mbank BREXPLPW
Tytułem „darowizna na cele statutowe”
ZBIÓRKA DARÓW DLA MIESZKAŃCÓW MANIEWICZ RUSZY JAK TYLKO SYTUACJA Z KORONAWIRUSEM SIĘ USTABILIZUJE NIE MOŻEMY W TEJ CHWILI POWIEDZIEĆ, KIEDY DOKŁADNIE.

Olga Guziak
Prezes Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół osób prowadzących Pogotowia Rodzinne „Pierwsza Szansa”
kom. 533513233