Pierwsza Zdalna Światowa Olimpiada Szkół Polonijnych. “Razem globalnie na kwarantannie!”

utworzone przez | maj 24, 2020 | Konkursy | 0 komentarzy

Szanowni Państwo,

w związku z pandemią COVID 19 i odwołaniem całego kalendarza imprez polonijnych w tym naszej irlandzkiej olimpiady 2020, przenosimy się do Internetu!

Polska Szkoła SEN w Dublinie zaprasza serdecznie całą Polonię, szkoły, organizacje, pojedynczych Polonusów, dzieci, młodzież, dorosłych oraz przyjaciół z Polski do wspólnej zabawy.

Proponujemy Igrzyska Zdalne dla całego świata. Wszystkie konkurencje w trybie online w dniu 6 czerwca 2020 i wielką galę nagrodzonych, wirtualną i stacjonarną w drugiej połowie września 2020.

Zdalna Olimpiada Szkół Polonijnych odbędzie się w sobotę w sieci internetowej 6 czerwca 2020 roku z udziałem wszystkich chętnych szkół i zawodników z całego świata. Po zgłoszeniach, które przyjmujemy do 1 czerwca, dostaną Państwo linki przekierowujące do pokoi olimpijskich. Nic prostszego, jak tylko kliknąć w link i jesteście z nami! W każdym pokoju będzie czekał nauczyciel/trener, który zajmie się przeprowadzeniem konkurencji on-line.  Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej wielkiej polonijnej, wirtualnej zabawie!

Dla zwycięzców bez względu na to skąd pochodzą i gdzie mieszkają na co dzień przewidziano atrakcyjne nagrody!

JEDYNYM WYMOGIEM BEZWZGLĘDNYM JEST POSIADANIE PRZEZ KAŻDEGO Z UCZESTNIKÓW KONTA MAILOWEGO GOOGLE, TZW. GMAILA.

INFORMACJA DLA TYCH, KTÓRZY GO NIE MAJĄ: MAILA NA GOOGLE ZAKŁADA SIĘ W 5 MINUT. 🙂 

Olimpiada odbędzie się w konkurencjach językowych, naukowych, sportowych i artystycznych.

W olimpiadzie jest też wydzielony konkurs poetycko, literacko, aktorski, słynne “Wierszowisko”, organizowane przez Polską Macierz Szkolną w Wielkiej Brytanii. Wierszowisko posiada odrębny regulamin i swoje własne terminy realizacji i rozstrzygnięć. Wszystkie informacje na temat “Wierszowiska” znajdą Państwo w załącznikach.

Przesyłam Państwu również w załącznikach zagadnienia, szczegóły konkurencji z podziałem na kategorie wiekowe, narzędzia internetowe z jakich będziemy korzystać, formularz zgłoszeniowy, który należy odesłać do 1 czerwca 2020 tak samo jak pojedyncze prace i zgłoszenia do poszczególnych konkurencji.  Zagadnienia i konkursy opatrzone są tytułem IX Olimpiada Szkół Polonijnych w Irlandii i Irlandii Północnej. Nie jest to pomyłka. Rywalizacja dla Zielonej Wyspy będzie wydzieloną częścią naszej wspólnej światowej zabawy. Możliwości w dobie online są przecież nieograniczone.

Novum jest to, że uczestnicy mogą startować indywidualnie, także bez oficjalnego udziału ich szkoły. Wystarczy przekierować ten mail dalej o co gorąco Was prosimy, do rodziców, uczniów, znajomych, całej Polonii. Zawodnicy: dzieci i dorośli, mogą zgłaszać się do konkurencji olimpijskich bezpośrednio na adresy mailowe podane w każdym załączniku. Szkoły, które oficjalnie zgłoszą się do igrzysk, otrzymają od nas precyzyjną informację zwrotną o udziale swoich reprezentantów jeszcze przed rozpoczęciem olimpiady.

Temat przewodni Pierwszej Zdalnej Światowej Olimpiady  to:  Razem globalnie na kwarantannie!

W razie pytań proszę o kontakt.

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na wirtualnych arenach olimpijskich!

Tomasz Bastkowski

+353 879 525 462

Pliki do pobrania:

Pobierz wszystkie

Poniżej linki do obiecanych w załączniku padletów dla uczestników Olimpiady historycznej. Nie trzeba się logować, wystarczy kliknąć w link. Trzeba czasami chwilę poczekać aż padlet się załaduje /na początku pojawia się plansza, po chwili wskakują “okienka”/. Reszta jest bardzo intuicyjna w obsłudze. Z tych wiadomości zostaną przygotowane pytania do quizów.

Klasy 4-6 https://pl.padlet.com/joannaprusak/Bookmarks

Klasy 7-8 https://pl.padlet.com/joannaprusak/e1owqdtmr3zlhkba

Klasy LO i dorośli https://pl.padlet.com/joannaprusak/icn1tes4jyyzrlc3

Więcej artykułów:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *