Polonijina studniówka w Chicago – Polska szkoła im. Jana Brzechwy w Tinley Park

utworzone przez | lut 11, 2023 | Aktualności | 0 komentarzy

Jest taka uroczystość, która łączy wszystkich uczniów i co roku wzbudza wielkie emocje. To studniówka – bal klas maturalnych ze szkół polonijnych w aglomeracji chicagowskiej. Jest to przywilej polskich licealistów, na który nie mogą się doczekać.

W tym jubileuszowym, 70. roku istnienia Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce, organizatorem balu maturalnego była Polska Szkoła im. Czesława Miłosza.

Jak co roku, uczestniczyli w niej również maturzyści Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park. 28 stycznia, 2023 naszą szkołę reprezentowało 23 uczniów z klasy maturalnej.

Tegoroczni absolwenci, ubrani w eleganckie stroje wieczorowe, mieli okazję uczestniczyć w tym niezapomnianym wieczorze. Było to dla nich ogromne przeżycie, które dzielili z 39 polonijnymi szkołami. Uroczystość odbywała się w salach bankietowych Drury Lane w Oakbrook Terrace.

W części oficjalnej głos zabrali m.in. Konsul Generalny RP Paweł Zyzak, Prezes Zrzeszenia Nauczycieli Polskich Ewa Koch oraz wielu innych honorowych gości.

Organizatorzy zadbali, by młodzież świetnie się bawiła. Przed rozpoczęciem zabawy na scenę zaproszono tradycyjnie wybranych z każdej szkoły „Najlepszych z najlepszych”. Odbyło się losowanie nagród ufundowanych przez wielu sponsorów. Po raz kolejny dopisało nam szczęście i nasza uczennica Emilia Rachmaciej wylosowała nagrodę w postaci siedmiodniowej wycieczki do Polski, ufundowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki z Polski.

Wśród wielu atrakcji tego wieczoru był tradycyjny polonez, który rozpoczął bal, a także przejście uczniów przez napis „100” – symbol 100 dni dzielących ich od matury.

Gdy rozpoczęła się zabawa, szybko zapełnił się parkiet i ze wzruszeniem patrzyliśmy, jak świetnie bawiła się nasza polonijna młodzież. Taneczny maraton trwał do północy.

Studniówka, to pierwszy wielki bal dla tych młodych ludzi. Wnioskując z ich wypowiedzi w drodze powrotnej, niewątpliwie zostanie w ich pamięci na zawsze.

Wychowawca klasy Bożena Burg

Więcej artykułów:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *