Prezentacja „Droga do świętości” i szkolny różaniec

utworzone przez | paź 28, 2021 | Aktualności | 0 komentarzy

Z okazji rocznicy inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II, 22 października 2021 roku Szkoła Jana Brzechwy zorganizowała wzruszającą prezentację o Papieżu – Polaku.

Prezentacja odbyła się w kościele św. Szczepana w Tinley Park i zabrała zgromadzone dzieci, rodziców i nauczycieli na wędrówkę śladami Jana Pawła II od urodzenia w 1920 roku poprzez bolesne doświadczenia podczas II Wojny Światowej, wstąpienie do seminarium, wybór na papieża, oraz jego kanonizację w 2011. Podkreślono ogromne zasługi Jana Pawła w zbliżaniu młodych ludzi do Kościoła. Jak przypomniano, On sam zwracał się do młodzieży słowami:

„Wy jesteście nadzieją Kościoła i świata – wy jesteście moją nadzieją”.

Wszyscy zgromadzeni zaśpiewali wspólnie ulubioną pieśń Jana Pawła II, „Barkę”, którą Wojtyła wielokrotnie śpiewał wraz z młodzieżą przy różnych okolicznościach. Nie zapomniano wspomnieć o podróżach apostolskich Ojca Świętego, który podczas swojego trwającego prawie 27 lat pontyfikatu odwiedził 132 kraje.

Szczególnie bliskie naszemu sercu były zdjęcia papieża w polskich górach oraz spotkania z młodzieżą! Kulminacją tej przepięknej prezentacji były kremówki papieskie. Pani Dyrektor Elizabeth Kucek oraz panie nauczycielki Celina Pierzchała i Krystyna Skoczeń upiekły ponad 300 znakomitych kremówek! Wszyscy nie mogli się doczekać, aby skosztować przygotowanych pyszności! Przy wyjściu z kościoła można było podziwiać piękne prace o Janie Pawle II, jego życiu i zasługach. Prace zostały przygotowane przez uczniów szkoły średniej.

W ten sam wieczór klasa 8 wraz z wychowawcą ks. Tomaszem Pusleckim poprowadziła szkolny różaniec, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Różańcowi towarzyszyła piękna oprawa muzyczna, o którą zadbał pan Robert Pierzchała oraz pani Dyrektor Kucek i pani Celinka Pierzchała. Wieczór ten był niezapomnianym przeżyciem dla zgromadzonych, który połączył wspomnienie o Wielkim Polaku z oddaniem czci Matce Bożej, modląc się różańcem, do którego odmawiania zachęcał Jan Paweł II mówiąc:

„Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania”.

Ewa Lazowska – nauczyciel Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park

Zdjęcia: Elizabeth Kucek

Więcej artykułów:

0 komentarzy