Przedszkolaki dla WOŚP

utworzone przez | sty 16, 2023 | Aktualności | 0 komentarzy

Ogólnopolska akcja “Malujemy sercem II – lokalni artyści malują z przedszkolakami obrazy” dla WOŚP jest już drugą edycją.  Pomysłodawczynią i organizatorką całej akcji jest pani Dorota Remiszewska wraz z Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach.

Akcja ma charakter charytatywny i ma na celu promowanie pomocy innym, kształtowanie u dzieci poczucia przynależności i niesienia pomocy potrzebującym, oraz rozwijania ich kreatywności i twórczości.

Swoim zasięgiem objęła wiele miast z całej Polski m.in. Skierniewice, Łowicz – Popów, Łódź, Ełk, Wrocław, Łęczyca i Gniezno.

Przedszkolaki z Przedszkola nr 12 “Plastusiowo” w Gnieźnie pod okiem lokalnych artystów – pasjonatów, na profesjonalnych podobrazach malarskich w dniach od 2 do 11 stycznia tworzyli obrazy malowane sercem, które później zostaną wystawione na licytację on-line na stronie internetowej sztabu 31 finału WOŚP Gniezno a cały dochód z licytacji zasili 31 finał WOŚP.

Wspólna praca wszystkich nauczycieli,  artystów i dzieci zaowocowała powstaniem aż 21 prac (2 dodatkowe obrazy zostały namalowane w ostatnim dniu warsztatów z potrzeby serca dzieci). Pomimo, iż dzieci dostały dużą dowolność w wyrażeniu swojej malarskiej ekspresji, to nad przygotowaniami w powstawianiem prac i ich aspektem merytorycznym czuwali artyści i wychowawcy. Do grona artystów zaangażowanych w pomoc przedszkolakom zaliczają się:

Kazimierz Muszyński,  Elżbieta Krawczyńska, Aleksandra Mikuła,  Barbara Skibińska,  Zofia Neumann, Anna Cyprych, Alina Piskorz, Dominika Orzołek,  Michał Stępniewski, Czesława Rybarczyk, Maria Szcześniak, Barbara Łuszczyńska,  Danuta Kubiś,  Krystyna Lubińska-Palicka,  Anna Reczek, Martyna Wałcerz,  Maria Frank, Małgorzta Saja,  Irena Filipiak.

Koordynatorką prowadzacą tą akcję w Gnieźnie jest Dorota Palicka-nauczcielka z przedszkola nr 12 “Plastusiowo” w Gnieźnie.

Akcję wsparły lokalne firmy dzięki, którym zostały zakupione wszelkie artykuły I niezbędne materiały do jej przeprowadzenia: “M-DOM” Firma Deweloperska,  “OPAL – Produkcja Spodów Obuwniczych ” , “PSB Mrówka Gniezno” oraz “Renesans”.

Profesjonalne zdjęcia promujące akcję wykonała fotografka Wasiliki Wakatinaki-Góral.

Wkrótce można będzie wylicytować piękny obraz, dzieło przedszkolaków, które powstało na zajęciach prowadzonych przez p. Basię Łuszczyńską sekretarza Stowarzyszenia ” Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych GNIAZDO PL” z siedzibą w Gnieźnie pierwszej stolicy Polski, a działającym na całym świecie. Piękna inicjatywa i lekcja wychowawcza dla młodego pokolenia.

Więcej artykułów:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *