Przerwa na czytanie

utworzone przez | paź 31, 2023 | Aktualności, Wydarzenia szkolne | 0 komentarzy

Szanowni Państwo,

z przyjemnością dzielimy się z Państwem fotorelacją z naszej szkoły przeprowadzoną w ramach akcji „Przerwa na czytanie – IV Międzynarodowa Edycja” zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Gorzowie Wielkopolskim i polegającą na biciu rekordu w czytaniu na przerwie. Nasza szkoła w tym roku wzięła udział w akcji po raz pierwszy. Akcja niezwykle wartościowa. Dla nas ma szczególne znaczenie z uwagi na dwujęzyczność naszych uczniów.

Czytanie ma wiele zalet. Czytanie polskich książek dodatkowo pozwala realizować sprawność językową naszych uczniów, dla których język polski jest drugim językiem.

Szkoła nasza propaguje czytanie w języku polskim poprzez działający w naszej szkole Klub Młodego Czytelnika, który powstał w 2018 roku, w ramach bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych. Inicjatorka powstania klubu była pani Irena Woźniak – Dyrektor Szkoły. Działalność Klubu na przestrzeni jego istnienia przybiera różne formy, ale przyświeca jeden cel. Celem jest rozbudzenie w dzieciach zamiłowania do czytania, uświadomienie uczniom i ich rodzicom zalet wynikających z tej umiejętności i zachęcanie do pielęgnowania ich w życiu codziennym

Dlatego też udział w akcji „Czytanie na przerwie” był dla nas ogromną motywacją do dalszego propagowania czytanie w języku polskim i przyczynienia się do bicia rekordu w czytaniu na przerwie. 

W akcji wzięli udział nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale chętnie też przyłączyli się rodzice, czytając bajki i wiersze uczniom z klas młodszych.

Z pozdrowieniami

Irena Woźniak

Dyrektor Szkoły

Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta

Herbert School of Polish Language and Culture

Więcej artykułów:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *