Szkolna, wędrująca biblioteczka dla najmłodszych

utworzone przez | lut 12, 2022 | Aktualności, Wydarzenia szkolne | 0 komentarzy

Witam!

Oto kolejna ciekawa informacja z działalności naszej szkoły, którą pragnę podzielić się z Państwem. Zdjęć jest może zbyt dużo, ale chciałam uwzględnić wszystkie dzieci, które miały już u siebie naszą bohaterkę a jednocześnie pokazać, jak im towarzyszyła.

Kicia Kocia Wędrowniczka

W ramach Klubu Młodego Czytelnika, uruchomiliśmy szkolną, wędrującą biblioteczkę dla najmłodszych, uczniów z grupy przedszkolnej i klasy zerowej.

Kicia Kocia to bohaterka z serii kwadratowych książeczek autorstwa Anity Głowińskiej, przeznaczonych właśnie dla najmłodszych czytelników. Kicia Kocia to bardzo sympatyczna kotka, która wraz ze swoimi przyjaciółkami odkrywa świat i uczy się najważniejszych zasad i prawideł w codziennym życiu.

Kicia Kocia cieszy się ogromnym zainteresowanie wśród naszych uczniów, którzy z niecierpliwością czekają, żeby powędrował na tydzień do ich domu.

Uczniowie otrzymują maskotkę wraz z książeczką do przeczytania na tydzień. Rodzice lub starsze rodzeństwo czyta im książeczkę a oni po powrocie do szkoły opowiadają nam, gdzie z nią byli i jak się Kicia Kocia zachowywała w ich domku, czego się nauczyła i co poznała. Nawet nie tylko w ich domu, ponieważ ona towarzyszy im wszędzie w samochodzie, u dentysty, w kościele, w sklepie, itd.

Jest to bardzo ciekawa forma pracy z książką od najmłodszych lat i doskonale się sprawdza wśród naszych uczniów. Staramy się tym samym zainteresować ich czytaniem książek poprzez zabawę. Sprawia to uczniom ogromna radość, a nam satysfakcję i zadowolenie.

 

Irena Woźniak

Dyrektor Szkoły

Dyrektor Szkoły

Szkoła Języka i Kultury Polskiej

Herbert School of Polish Language and Culture

 

e: info@szkolaherberta.com

t: (630) 863-2759

w: www.szkolaherberta.com

f: www.facebook.com/szkolaherberta

 

Więcej artykułów:

0 komentarzy