Tu biją polskie serca

utworzone przez | paź 18, 2023 | Aktualności | 0 komentarzy

14 października – Dzień Nauczyciela – to szczególna data dla wszystkich nauczycieli zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Dzisiaj, wraz z wszystkimi polonijnymi nauczycielami całej aglomeracji Chicago, świętowaliśmy jubileusz 250-lecia powołania Komisji Edukacji Narodowej! Był to również niezwykły dzień dla całej społeczności Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy, ponieważ nasi uczniowie mieli okazję poprzez wiersze, tańce i śpiewy wyrazić swoim pedagogom prosto z serca płynące życzenia wdzięczności za wielkie serce, miłość, opiekę i ogromny trud włożony w ich wychowanie i edukację.

Wspaniały występ naszych „szkolnych artystów” wzbudził wzruszenie i zachwyt na twarzach zebranych gości, a rozbrzmiewająca piękna, czysta polska mowa była muzyką dla uszu i napawała nas, nauczycieli, ogromną dumą.

Będąc tutaj na amerykańskiej ziemi i móc stworzyć malutki skrawek Polski dla naszych dzieci, jest dla nas wielką radością, zaszczytem, a zarazem obywatelskim obowiązkiem.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że pomimo tysięcy kilometrów, jakie nas dzielą od naszego ojczystego kraju, możemy obserwować, jak wśród młodego pokolenia rodzi się zamiłowanie do tradycji, wartości, historii i kultury polskiej. A świadomość, że nasze marzenie nauczyciela się spełnia, codziennie dodaje nam skrzydeł.

Drodzy Nauczyciele, życzymy radości i wytrwałości w pełnieniu Waszej misji, ogromu pomysłów i aby Wasze słowa zawsze znajdowały drogę do serc Waszych podopiecznych oraz inspirowały do dalszego rozwoju i mądrego działania w przyszłości!

Autor: Krystyna Skoczeń

nauczyciel Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park 

Więcej artykułów:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *