Jasełka i kolędowanie w Szkole Zbigniewa Herberta

utworzone przez | gru 31, 2021 | Aktualności, Wydarzenia szkolne | 0 komentarzy

18 grudnia 2021 był dniem bardzo radosnym w naszej szkole, pełnym rodzinnego klimatu i świątecznej atmosfery. Składaliśmy sobie nawzajem fantastyczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu tradycyjnie przygotowaliśmy szkolne Jasełka połączone z kolędowaniem.

Jasełka były wystawiane nieco inaczej niż zawsze. Były to sceny nagrane wcześniej, przeplatane śpiewanymi już na żywo kolędami. Jasełka przygotował pan Marcin Styrnik, a aktorami byli uczniowie klasy IX. Kolędy natomiast przygotowała pani Alina Wolski ze swoimi uczniami klasy VIII. Kolędowaliśmy wspólnie, cała sala śpiewała nasze piękne polskie kolędy. Kolędy śpiewaliśmy przy akompaniamencie skrzypiec, na których grała Marysia Latawiec i przy akompaniamencie pianina, na którym zagrała Magdalena Gąsienica – Sobczak. Na koniec piękną “Kolędę dla nieobecnych” zaśpiewała Ania Smetek, uczennica klasy IX.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, czas w naszej polskiej tradycji bardzo rodzinny, czas magiczny. Wraz z narodzinami dzieciątka Jezus, rodzi się wiara, nadzieja i miłość. Życzę wszystkim, aby wiara potęgowała się w nas z dnia na dzień, żeby nadzieja nas nie opuszczała i żeby miłość pozostała na zawsze w naszych sercach i w naszych domach na zawsze.

Tradycyjnie życzę zdrowych, radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku!

 

Irena Woźniak

Dyrektor Szkoły

Szkoła Języka i Kultury Polskiej

Herbert School of Polish Language and Culture

 

Więcej artykułów:

0 komentarzy