Spotkanie z Tomaszem Sobanią – ekstremalnym biegaczem u Brzechwy

utworzone przez | lut 19, 2024 | Aktualności | 0 komentarzy

W ubiegły piątek 16 lutego 2024 roku młodzież naszej Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park, USA miała okazję spotkać się ze wspaniałym młodym człowiekiem Tomaszem Sobanią – ekstremalnym biegaczem, autorem wielu książek i podróżnikiem, który w tym roku chce zrealizować swoje wielkie marzenie – przebiec Amerykę. 

Ma już na swoim koncie między innymi biegi z Polski do Rzymu, Barcelony i Aten. We wrześniu 2024 roku Tomasz Sobania zamierza przebiec przez Amerykę z flagą Polski na ramieniu i orzełkiem na piersi  z Nowego Jorku do Los Angeles, pokonując codziennie dystans maratonu – 26 mil. Do jego wyprawy, której trasa liczy około 5200 km, będą przyłączać się  sztafety osób z różnymi zaburzeniami i niepełnosprawnościami tak jak do Forresta Gumpa. Ten bieg będzie mieć także charytatywny wymiar. 

Nasz maratończyk nazywany jest polskim Forrestem Gumpem. 

PANIE TOMASZU, DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁE, INSPIRUJĄCE SPOTKANIE. 

Z NASZĄ POLONIJNĄ MŁODZIEŻĄ I ŻYCZYMY ABY KAŻDY KROK NA TRASIE BYŁ PEŁEN RADOŚCI I SPEŁNIENIA, A TWÓJ TALENT I DETERMINACJA PRZYNOSIŁY OGROMNĄ SATYSFAKCJĘ Z TEGO, CO ROBISZ ORAZ DOPROWADZIŁY DO SPEŁNIENIA TWOJEGO SPORTOWEGO MARZENIA!!!

BĄDŹ NIEUSTRASZONY W DĄŻENIU DO CELU I SPEŁNIAJ SWOJE MARZENIA!!!

❣️🏃❣️🏃❣️🏃❣️🏃❣️🏃

Autor: Krystyna Skoczeń – Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park 

Więcej artykułów:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *