Dzień Babci i Dziadka w Szkole Zbigniewa Herberta

utworzone przez | sty 23, 2022 | Aktualności, Wydarzenia szkolne | 0 komentarzy

Dnia 22 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka.

Akademię z tej okazji przygotowali uczniowie klasy 0 i grupa przedszkola “Kolorowe Kredki” z ogromnym zaangażowaniem nauczycieli tych klas, pani Anny Majchrowicz z asystentką Wiktorią Styrnik i pani Pauliny Truchan z asystentką Anną Liszką. Słowa uznania należą się również rodzicom, którzy przygotowali słodki poczęstunek naszym wyjątkowym gościom.

Dzień Babci i Dziadka jest mocno zakorzeniony w naszej polskiej tradycji.

Jest to znakomita okazja do podziękowań za ich uczucie miłości, za troskę, za ich cierpliwość i ogromne serca. To właśnie BABCIA znajdzie zawsze czas, żeby serdecznie przytulić i pocieszyć, a DZIADEK nigdy nie odmówi wspólnej zabawy czy wybudowania domków z klocków. Niby takie prozaiczne, a jak ogromne znaczenie ma dla naszych pociech.

Często właśnie babcia i dziadek dbając o podtrzymywanie narodowej tożsamości i języka polskiego, motywują swoje dzieci do zapisania wnucząt do polskich szkół.

Korzystając z okazji tego pięknego święta, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i uśmiechu w każdym mijającym dniu. Dziękujemy najserdeczniej jak potrafimy naszym babciom i dziadkom za ich cudowne serca, za troskę i pomoc w wychowywaniu naszych pociech.

Przesyłamy te życzenia wszystkim babciom i dziadkom, zarówno tu w Ameryce  , w Polsce jak i na całym świecie. Pragniemy zapewnić, że ci którzy nie są już z nami, na zawsze pozostaną w naszych myślach i sercach.

Pozdrawiam

Irena Woźniak

Dyrektor Szkoły

Szkoła Języka i Kultury Polskiej

Herbert School of Polish Language and Culture

Więcej artykułów:

0 komentarzy