Gala “Pasowanie na ucznia”

utworzone przez | lis 17, 2021 | Aktualności, Wydarzenia szkolne | 0 komentarzy

W dniu 13 listopada 2021 roku w Szkole Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta odbyła się uroczysta Gala “PASOWANIE NA UCZNIA 2021”. Do ślubowania  przystąpili uczniowie klasy 1a pani Katarzyny Schenk i uczniowie klasy 1b pani Anny Pieprz.

Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, ślubowali być pilnymi i wzorowymi uczniami, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość nauczycielom i rodzicom, należycie wypełniać obowiązki ucznia, dbać o dobre imię szkoły i służyć pomocą swoim kolegom i koleżankom.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków i bliskich.

Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wypowiadane teksty, fantastycznie zatańczone układy choreograficzne wycisnęły niejedną łezkę w oczach bliskich. Ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wszystkim uczniom klas pierwszych życzymy, aby ten rok szkolny był czasem nowych wyzwań, a zarazem początkiem nowej edukacyjnej przygody w polskiej szkole, którą będą wspominać po latach.

Pragniemy podziękować Polsko Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej – Oddział w Bridgeview za ufundowanie upominków i certyfikatów pieniężnych wszystkim naszym Pierwszoklasistom. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Dorocie Ligas za obecność na naszej uroczystości

Życzymy fantastycznych nowych koleżeńskich przyjaźni, poznawania języka polskiego i podtrzymywania naszej narodowej tożsamości poza granicami kraju.

 

Irena Woźniak

Dyrektor Szkoły

Szkoła Języka i Kultury Polskiej

Herbert School of Polish Language and Culture

 

Więcej artykułów:

0 komentarzy