„Graduacja 2023” – rozdanie świadectw, dyplomów i certyfikatów

utworzone przez | maj 8, 2023 | Aktualności | 0 komentarzy

29 kwietnia 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość rozdania świadectw, dyplomów i certyfikatów Absolwentom szkoły i uczniom klasy ósmej. Jak co roku jest to wyjątkowa, wzruszająca i przepełniona pozytywnymi emocjami uroczystość. W tym roku w ceremonii rozdania świadectw towarzyszyli nam uczniowie klas pierwszych i klasy „zerowej”. Obecność najmłodszych uczniów podniosła rangę naszej uroczystości.

Uroczystość rozdania świadectw Absolwentom, to tym samym okazja do podziękowań za dwunastoletni okres nauki w szkołach polonijnych. To okazja do życzeń, wzruszeń i zadowolenia z ich sukcesu. Młodzież urodzona poza granicami naszej ojczyzny doskonale posługuje się językiem polskim. Dzięki umiejętnościom językowym mogli zapoznać się i utrwalić w pamięci najważniejsze wydarzenie historyczne, poznać naszą geografię, kulturę i tradycje.

Jesteśmy dumni, że już po raz ósmy „mury” naszej szkoły opuszczają kolejni Absolwenci.

Jest to dla nas, nauczycieli, dyrekcji i pracowników szkoły ogromna satysfakcja, która jest motorem do dalszej pracy na rzecz młodzieży polonijnej.

Uczniowie klasy ósmej, kończą na tym etapie polonijna szkołę podstawową. Wierzę, że znaczna część z nich pozostanie z nami na kolejne lata i wspólnie będziemy w niedługim czasie cieszyć się ich dyplomami absolwentów szkoły.

W imieniu nauczycieli klas, pani Kingi Pierwoły- Truty, wychowawczyni klasy XI, pani Aliny Mazur-Wolski, wychowawczyni klasy VIII, pani Dororty Rosińskiej, Prezesa zarządu szkoły oraz swoim własnym, pragnę przekazać życzenia szczęścia, radości i osiągnięcia zamierzonych celów. Życzę ogromnej satysfakcji ze zdobytej wiedzy w szkole polonijnej i pielęgnowania jej w przyszłości.

Irena Woźniak

Dyrektor szkoły

Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta

Herbert School of Polish Language and Culture

e: info@szkolaherberta.com

t: (630) 863-2759

w: www.szkolaherberta.com

f: www.facebook.com/szkolaherberta

Mailing address:

PO BOX 516 Lemont, IL 60439

Więcej artykułów:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *