Jubileusz Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta

utworzone przez | kwi 24, 2023 | Aktualności, Wydarzenia szkolne | 0 komentarzy

21 kwietnia 2023 roku minęło osiem lat od rozpoczęcia naszej działalności edukacyjnej.

Nie jest to jeszcze „okrągły” jubileusz, ale JUBILEUSZ, który daje satysfakcję. Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy nam zaufali i towarzyszą nam do dzisiaj. Pragnę również podziękować osobom, które pomogły nam stworzyć placówkę na miarę aktualnych potrzeb uczniów. Jako nadrzędny cel obraliśmy kształcenie kompetencji językowych, rozwijanie skutecznego porozumiewania się językiem polskim zarówno w mowie jak i w piśmie.

Przyjazna atmosfera, spersonalizowany przekaz, dostosowany do możliwości ucznia i dwujęzyczna kadra pedagogiczna sprawia, że nasza szkoła to radość nauki.

W ciągu tych minionych ośmiu lat zrealizowaliśmy wiele, ale jeszcze ciągle dużo przed nami. W 2018 roku zorganizowaliśmy KLUB MŁODEGO CZYTELNIKA., którego celem było rozbudzenie w dzieciach zamiłowania do czytania. Chcieliśmy tym samym uświadomić dzieciom i rodzicom, ile zalet wynika z umiejętności z czytania i zachęcić do pielęgnowania ich w życiu codziennym. 

W pierwotnej wersji klub miała charakter bezpłatnych spotkań pozalekcyjnych w grupie dzieci chętnych do czytania. Starsze dzieci czytały młodszym. Obecnie propagujemy czytanie w domu, wypożyczając dzieciom książeczki typu „Kicia Kocia” czy „Martynka”. Uczniowie przesyłają nam zdjęcia i opowiadają jakie przygody przeżyli z bohaterami tych książeczek.

Aby sprawić nieco radości dzieciom w trakcie czterogodzinnego pobytu w szkole, stworzyliśmy szkolna maskotkę, liska H.R.Berta (od imienia naszego patrona) popularnie zwanego Bercikiem. Bercik towarzyszy nam w imprezach szkolnych i umila dzieciom ich urodzinki. Zorganizowaliśmy też naszą szkolna orkiestrę, zajęcia również były nieodpłatne dla dzieci. Niestety z uwagi na pandemię nie udało się już potem jej reaktywować, ale mamy ogromną satysfakcję i nagrania do których wracamy z sentyment. W ramach zajęć pozalekcyjnych prowadzimy zajęcia artystyczne i lekcje języka hiszpańskiego.

Od trzech lat przeprowadzamy dla wszystkich chętnych uczniów klas maturalnych, test poprawności językowej firmy Avant, Stamp 4S. Zdany test kwalifikuje absolwentów do otrzymania certyfikatów Global Seal of Biliteracy, które wręczamy z dyplomem ukończenia szkoły średniej.

Osiem lat działalności naszej placówki to doskonała okazja do podsumowania działalności i przeanalizowania dotychczasowych osiągnięć, aby dzięki wyciągniętym wnioskom, skoncentrować się na jeszcze lepszych i efektywniejszych formach edukacyjnych. Naszemu wspaniałemu gronu pedagogicznemu i współpracownikom, życzymy, aby satysfakcja z dotychczasowej działalności była motywacja do dalszej działalności i źródłem jeszcze lepszych wyników edukacyjnych.

Z tej okazji zorganizowaliśmy nauczycielem „słodką niespodziankę” z udziałem muzyka, pana Krzysztofa Gieronia przegrywającego nam na saksofonie w trakcie spotkania (zdjęcia w załączeniu i na naszym szkolnym Facebooku) – facebook.com/szkolaherberta

Uczniom szkoły życzę, aby nie przestawali w zgłębianiu wiedzy o kulturze i języku polskim, a po latach wspominali naszą szkołę i naukę w niej, z duma i zadowoleniem. Nasze szkolne motto brzmi „Nauka to podróż, która trwa przez całe życie”. Podróżujcie więc z nami, podróżujemy wspólnie.

Rodzicom, opiekunom, współpracownikom i przyjaciołom szkoły dziękujemy za bezinteresowną pomoc, i ogromne wsparcie .

Państwu dziękujemy za promowanie naszych wydarzeń na łamach państwa portali społecznościowych.

 Z wyrazami szacunku

Irena Woźniak

Dyrektor szkoły

Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta

Więcej artykułów:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *