Kolejne medale Komisji Edukacji Narodowej powędrowały za Wielką Wodę

utworzone przez | gru 13, 2023 | Aktualności, Kultura / oświata | 0 komentarzy

Decyzją Ministra Edukacji i Nauki Rzeczypospolitej Polskiej zostały przyznane kolejne Medale Komisji Edukacji Narodowej zasłużonym polonijnym nauczycielom. Medal Komisji Edukacji Narodowej przyznawany jest za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli. 

Wśród wielu odznaczonych, zasłużonych polonijnych pedagogów znalazły się Pani Dyrektor naszej Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park Elżbieta Kucek oraz nauczycielka tejże szkoły, Pani Cecylia Pierzchała.

W niedzielę, 3 grudnia 2023 roku, odbyła się podniosła uroczystość przyznania Medali KEN w Kościele Trójcy Świętej w Chicago. Przybyli na nią zainteresowani nauczyciele i dyrektorzy polonijnych szkół, jak również specjalnie zaproszeni, zacni goście: dr Tomasz Rzymkowski – Sekretarz Stanu Ministerstwa Edukacji i Nauki, Piotr Semeniuk – Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej MEiN, dr Paweł Zyzak – Konsul Generalny RP w Chicago oraz Agata Grochowska – Wicekonsul RP w Chicago. 

Zasłużeni odebrali swoje odznaczenia z rąk dr Tomasza Rzymkowskiego, który podziękował za ich codzienne zaangażowanie w kształcenie i wychowanie naszej polonijnej młodzieży.

Z CAŁEGO SERCA GRATULUJEMY!!!

Autor: Krystyna Skoczeń – nauczyciel Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park

Więcej artykułów:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *