Matura 2023 w Szkole Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta

utworzone przez | mar 26, 2023 | Aktualności, Wydarzenia szkolne | 0 komentarzy

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragnę podzielić się z Państwem nasza krótką relacja z egzaminu maturalnego. 25 marca 2023 r. przeprowadziliśmy w naszej szkole pierwszą część egzaminu dojrzałości – Matura 2023.

Do matury przystąpiło 14 naszych absolwentów. Od trzech lat dajemy naszym maturzystom możliwość zdania stanowego testu poprawności językowej Stamp 4S, w ramach matury pisemnej. Wszyscy, którzy chcą i którzy czują się na siłach, przystępują do testu. Podobnie było też w roku bieżącym.

Koordynatorem testu (Testing Coordinator) była pani Irena Woźniak – Dyrektor szkoły. Koordynatorem sieci IT (Network IT Coordinator) była Olivia Woźniak, asystentka nauczyciela a zarazem absolwentka naszej szkoły. To ona właśnie czuwała nad stanem technicznym połączeń i logowaniem w systemie firmy Avant. Osobą nadzorującą egzamin była pani Kinga Pierwoła-Truta , wychowawczyni klasy i nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem.

W Komisji Egzaminacyjnej uczestniczyła pani Ewa Krzywiec, nauczycielka klas licealnych, posiadająca również wieloletnie doświadczenie pracy w szkolnictwie polonijnym.

Naszym gościem, a zarazem sponsorem, była pani dyrektor oddziału PSFCU w Bridgeviw (AVP/ Branch Manager II ) Jolanta Wiśnicki. Polish & Slavic  Federal Credit Union, ufundowała naszym maturzystom certyfikaty finansowe i upominki.

Pragnę nadmienić, że zdający test Stam 4S, mogą wykorzystać wyniki tego testu do ubiegania się o certyfikaty Global Seal of Biliteracy. Certyfikaty są poświadczane i uznawane na całym świecie i potwierdzają umiejętności językowe z języka polskiego.

Certyfikaty przyznawane są na podstawie wyników testu w zależności od poziomu biegłości językowej ucznia.

Oceny Stamp 4S, firmy Avant są certyfikowane przez American Councilion Education (ACE) w celu zakwalifikowania studentów do uzyskania kredytów na wyższych uczelniach.

Jest to nie tylko fantastyczne osiągnięcie dla uczniów, ale również dla nas. Szkoła nasza, jako placówka edukacyjna poza granicami kraju ojczystego, może poszczycić się swoim sukcesem, dołączając certyfikaty do świadectw ukończenia polonijnej szkoły średniej w Stanach Zjednoczonych,

Gratulujemy wszystkim maturzystom, życzymy sukcesów, realizacji zamierzonych planów, wiary w siebie i dużo optymizmu.

Irena Woźniak

Dyrektor szkoły

Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta

Herbert School of Polish Language and Culture

e: info@szkolaherberta.com

t: (630) 863-2759

w: www.szkolaherberta.com

f: www.facebook.com/szkolaherberta

Mailing address:

PO BOX 516 Lemont, IL 60439

Więcej artykułów:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *