STAMP 4S – Global Seal of Biliteracy w Szkole im. Zbgniewa Herberta

utworzone przez | kwi 15, 2021 | Aktualności, Dydaktyka w szkole | 0 komentarzy

Szanowni Państwo,

pragnę podzielić się z Państwem informacją niezmiernie istotną na płaszczyźnie edukacyjnej w nauczaniu języka polskiego jako obcego. Uczniowie w naszej szkole przystąpili do testu STAMP 4S – Global Seal of Biliteracy, od którego to już krok do uzyskania Pieczęci Dwujęzyczności na świadectwie ukończenia szkoły średniej.

10 kwietnia 2021 roku, 7 maturzystów Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta , w trakcie matury pisemnej przystąpiło do egzaminu Global Seal of Biliteracy. Koordynatorem z ramienia szkoły była Irena Woźniak – Dyrektor Szkoły, Koordynatorem technicznym (Network IT Coordinator) – absolwentka szkoły Olivia Woźniak. Osoby nadzorujące egzamin  (Proctor) – pani Kinga Pierwola-Truta i pan Marcin Styrnik.

Przygotowania do testu odbywały się przy współpracy z panią Bonnie Peterson, przedstawicielką firmy Avant. Przed egzaminem, oprócz konsekwentnych praktyk w czasie lekcji z wychowawcą klasy – panią Kinga Pierowłą-Trutą, zorganizowaliśmy również spotkanie z panią dr Agnieszka Oskierą, nauczycielem akademickim nauki języka polskiego jako obcego, pracownikiem katedry języka polskiego na Loyola University, która przedstawiła naszym uczniom szczegółowe informacje dotyczące testu STAMP 4S (STAndards-based Measurement of Proficiency).

Test STAMP 4S został stworzony przez firmę Avant do przeprowadzenia egzaminu Seal of Biliteracy i Global Seal of Biliteracy. Przedmiotem oceny są cztery podstawowe czynności; czytania, pisania, słuchania i mówienia. Egzamin testuje biegłość językową na trzech poziomach: podstawowym, średniozaawansowanym i zaawansowanym. Jesteśmy ogromnie dumni, że uczniowie naszej szkoły przystąpili do tego egzaminu. W trakcie egzaminu znane nam są wyniki sprawności czytania i słuchania, które w przypadku naszych uczniów oscylowały w punktacji 7-8, w skali od, 0 do 9, czyli na poziomie zaawansowanym. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki sprawności pisania i mówienia, które są oceniane przez egzaminatorów firmy Avant.

Z pozdrowieniami

Irena Woźniak

Szkoła Języka i Kultury Polskiej
Herbert School of Polish Language and Culture

e: info@szkolaherberta.com
t: (630) 863-2759
w: www.szkolaherberta.com
f: www.facebook.com/szkolaherberta

Mailing address:
PO BOX 516 Lemont, IL 60439

 

 

Więcej artykułów:

0 komentarzy