Uczennica Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta kandydatką na królową ZPPA

utworzone przez | wrz 24, 2021 | Aktualności, Wydarzenia szkolne | 0 komentarzy

Anna Smetek, uczennica Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta,  została kandydatką w konkursie na przyszłą królową ZPPA

26 września w Domu Podhalan w Chicago, odbędą się już po raz kolejny wybory królowej i kandydatek na królową Związku Podhalan w Ameryce Północnej.

Z dumą pragniemy poinformować, że wśród kandydatek na przyszłą królową znalazła się uczennica Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta – Anna Smetek.

Kandydatki do tak wysokiego wyróżnienia muszą wykazać się umiejętnościami tańca, śpiewu i wiedzy o Podhalu, a także o obrzędach i strojach góralskich.

Jesteśmy dumni, że właśnie nasza uczennica, Anna Smetek otrzymała to zaszczytne wyróżnienie. Jest ona pilną i zaangażowaną w prace społeczne uczennicą. Bardzo aktywnie uczestniczy w życiu naszej szkoły. Pomimo, że jest najmłodsza z rodzeństwa, bardzo dobrze posługuje się językiem polskim w mowie i w piśmie. Będąc już w klasie pierwszej szkoły podstawowej została przeniesiona do klasy drugiej z uwagi na doskonałą znajomość języka polskiego. Obecnie jest najmłodszą uczennicą klasy maturalnej w naszej szkole.

Ania jest bardzo zaangażowana w życie naszej szkoły, a jej piękny głos pozwala na urozmaicenie naszych szkolnych uroczystości.  Miała też okazję zaprezentować się z grupą młodzieży na występie artystycznym w Smith Village – Senior Living Community zorganizowanym przez naszą szkołę dla mieszkańców, wśród których znalazły się osoby polskiego pochodzenia.

Na ostatniej inscenizacji naszych szkolnych Jasełek, Ania poruszyła wszystkich swoim przepięknym głosem wykonując pastorałkę góralską.

Jest ona zawsze chętna do reprezentowania szkoły poprzez różnego rodzaju konkursy pozaszkolne.

Była uczestniczką konkursu językowego, organizowanego co roku przez Akademię Języka Polskiego i Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego „Stawiam na polski”.

Brała udział w konkursie Dziennika Związkowego „Rok 2019 w 365 słowach” oraz wielu innych konkursach szkolnych i pozaszkolnych.

Dumą napawa fakt, że uczennica naszej szkoły została zakwalifikowała się do konkursu na kandydatkę królowej ZPPA. Cieszą nas nie tylko osiągnięcia szkolne naszych uczniów, ale również pozaszkolne.

Ania jest nie tylko wzorową uczennicą, ale posiada również ogromne walory kultury osobistej, okazuje szacunek nauczycielom i innym pracownikom szkoły.

Gratulujemy Ani i jej rodzicom tak prestiżowego wyróżnienia, a wszystkim kandydatkom do tytułu królowej i kandydatki na królową ZPPA życzymy powodzenia.

Irena Woźniak

Dyrektor Szkoły

Szkoła Języka i Kultury Polskiej

Herbert School of Polish Language and Culture

 

 

e: info@szkolaherberta.com

t: (630) 863-2759

w: www.szkolaherberta.com

f: www.facebook.com/szkolaherberta

 

Mailing address:

PO BOX 516 Lemont, IL 60439

Więcej artykułów:

0 komentarzy