Wielkanoc u Brzechwy

utworzone przez | kwi 15, 2022 | Aktualności, Wydarzenia szkolne | 0 komentarzy

“Święta Zmartwychwstania Pańskiego to jedne z najważniejszych świąt chrześcijańskich.
To niezwykły, wyjątkowy czas, w którym obrzędy chrześcijańskie, tradycja ludowa i budząca się do życia po zimie przyroda splatają się w jedno.
To czas pełen zadumy, nadziei a w końcu radości oraz refleksji nad tym co naprawdę jest najważniejsze w naszym życiu”.

Tradycją naszej Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park jest coroczne przybliżenie naszym uczniom tych wspaniałych tradycji.
Ponieważ wielu z nas nie wyobraża sobie tych świąt bez uczestnictwa w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, malowania pisanek, pieczenia drożdżowej babki, święcenia symbolicznych pokarmów oraz przygotowywania całą rodziną palmy wielkanocnej, w tym roku nie było inaczej.
Nasi niezawodni Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele z wielkim entuzjazmem włączyli się w przygotowanie tego niezapomnianego wieczoru. Już w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową mogliśmy poczuć zbliżające się wielkimi krokami Święta Wielkanocne.

Mieliśmy okazję podziwiać wspaniałą wystawę przybliżającą nam nadchodzący Wielki Tydzień i przypadające w nim Triduum Paschalne, upamiętniające najważniejsze wydarzenia w historii Zbawienia: ustanowienie Eucharystii, mękę i śmierć Chrystusa oraz Jego Zmartwychwstanie.
W atmosferze wielkiej radości uczniowie, rodzice i nauczyciele tworzyli wielkanocne projekty, przygotowywali pisanki oraz kolorowe, wielkanocne palmy.
Nie mogło też oczywiście zabraknąć odwiedzin zajączka wielkanocnego, który obdarował naszych uczniów słodką niespodzianką oraz tradycyjnej babki, której każdy mógł spróbować. 😋😋😋😋
Życzymy całej Polonii i Rodakom w kraju Wesołych, Rodzinnych i Błogosławionych Świąt przepełnionych miłością i wzajemną życzliwością!!!
Wesołego Alleluja!!!🌾🐰🐣🐥

Autor: Krystyna Skoczeń – nauczyciel Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park

 

Więcej artykułów:

0 komentarzy