XI edycja konkursu „Być Polakiem”

utworzone przez | lut 24, 2020 | Aktualności | 0 komentarzy

Kochani Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice, po raz jedenasty zapraszamy dzieci i młodzież pochodzenia polskiego, mieszkających poza granicami Polski, do udziału w konkursie „Być Polakiem”. W roku jubileuszu 40-lecia rejestracji NSZZ Solidarność chcemy skierować Waszą uwagę na słowo solidarność, które dla Polaków znaczyło tak wiele, bo było symbolem odpowiedzialności, jedności i współpracy.

Od tamtych wydarzeń minęło wiele lat, zmieniła się Polska. Czy warto więc mówić o solidarności między Polakami? Jak myślicie? Napiszcie. Czy obecnie jest potrzeba, aby być solidarnym z Polską i Polakami żyjącymi w kraju oraz poza jego granicami? Jeśli nie, czy możecie uzasadnić dlaczego? Jeśli tak, czy możecie podać przykłady współczesnych Wam postaw, zachowań i działań, które dowodzą wzajemnej solidarności między Polakami.

Proponujemy jeden temat dla wszystkich grup wiekowych. Chcemy byście przez Wasze polskie „okulary” spojrzeli na różnie rozumiane i odczuwane relacje solidarności między Polakami. Prace konkursowe należy nadsyłać do 8 marca 2020 roku na adres: bycpolakiem2020@gmail.com Szczegółowe informacje dotyczące tej edycji Konkursu znajdują się w Regulaminie na stronie http://swiatnatak.pl/byc-polakiem-x-2020/. Na autorów wyróżnionych prac czekają wspaniałe nagrody: przyjazd do Polski, udział w Gali w Zamku Królewskim, wycieczka „Śladami polskości” Powodzenia i do zobaczenia W imieniu Komitetu Organizacyjnego i Jury: Helena Miziniak, Wiceprzewodnicząca Rady Polonii Świata Joanna Fabisiak,

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego

Marek Machała, Koordynator Generalny

2020 - MODUŁ A - ZAPROSZENIE

2020 - MODUŁ A - REGULAMIN

2020 - MODUŁ A - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY MODUŁ A

2020 - MODUŁ A - KALENDARIUM

Więcej artykułów:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *