Zaproszenie na jesienną edycję Przystanku Historia 17 – 23 października 2022 r.

utworzone przez | sie 28, 2022 | Aktualności, Kultura / oświata | 0 komentarzy

Szanowni Państwo,

po czasie nieobecności spowodowanej pandemią wracamy do Państwa z ofertą edukacyjną poświęconą polskiej historii najnowszej. Koordynatorzy Przystanku Historia zapraszają na jesienną edycję z Biurem Przystanków Historia Instytutu Pamięci Narodowej.

W ramach październikowego pobytu edukatorów IPN oferujemy:

  1. Spektakl dla uczniów klas: I – IVpt. „Historia Misia Wojtka”.
  2. Warsztaty dla uczniów klas: V – VIIIpoświęcone polskim naukowcom.
  3. Warsztaty dla uczniów klas licealnych– tematy do wyboru:
  • – Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie,
  • – Katyń – zbrodnia nierozliczona.

 

Nauczycieli zapraszamy na warsztaty, na których w sposób praktyczny poznamy zasady pracy z najnowszą grą edukacyjną „Giganci nauki”. O terminie i lokalizacji warsztatów powiadomimy Państwa w osobnej wiadomości.

Prosimy dyrektorów o zgłoszenia szkół do soboty 3 września, ze wskazaniem tematu warsztatów, które szkoła preferuje. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: przystanekhistoriachicago@gmail.com

Informujemy, że pierwszeństwo w warsztatach dla uczniów mają szkoły, które nigdy nie gościły edukatorów Instytutu Pamięci Narodowej.

Przypominamy także, że goszcząca edukatora szkoła podejmuje zobowiązanie odbioru gościa z hotelu i odwiezienia po zajęciach. Nazwa hotelu oraz godziny odbioru zostaną podane w późniejszym terminie.

W załączniku przesyłamy krótki opis spektaklu adresowanego do najmłodszych uczniów.

Z wyrazami szacunku

Koordynatorzy Przystanku Historia,

Helena Sołtys   Bernadetta Manturo   Marek Adamczyk

 

Opis przedstawienia „Historia Misia Wojtka”

Biuro Przystanków Historia Instytutu Pamięci Narodowej przygotowało spektakl dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym pt. „Historia Misia Wojtka”. Przedstawienie opowiada dzieje najbardziej znanego zwierzęcego żołnierza z okresu II wojny światowej.

Poprzez historię Wojtka dzieci poznają losy żołnierzy 2 Korpusu generała Władysława Andersa. W tym przedstawieniu niezwykle ważny jest kontakt z publicznością. Ta interaktywność jest istotna bowiem musimy zachęcić młodego widza i zainteresować go spektaklem, a z drugiej strony przekazać treści historyczne. Wykorzystujemy zatem różne metody angażujące np. piosenki pozwalające dzieciom na aktywny udział w spektaklu.

Taka performatywna forma edukowania dzieci bardzo dobrze sprawdziła się w polskich przedszkolach, gdzie zagraliśmy już 100 takich teatrzyków. Z obawy na barierę językową, podczas Przystanku Historia USA, „podwyższamy” wiek odbiorców i naszą ofertę kierujemy do dzieci z klas 1- 4. Po zakończonym spektaklu, każde dziecko otrzymuje od nas pamiątkę związaną z Misiem Wojtkiem.

 

Więcej artykułów:

0 komentarzy