„Bajkowe Jasełka” u Brzechwy

utworzone przez | gru 31, 2023 | Aktualności, Wydarzenia szkolne | 0 komentarzy

Święta Bożego Narodzenia są wspaniałym, magicznym czasem przepełnionym naszymi przepięknymi tradycjami, czasem radości, wzruszeń, miłości, wspomnień, a przede wszystkim czasem, w którym gasną wszelkie spory, a w naszych sercach budzi się dobro i chęć dzielenia się nim z drugim człowiekiem.

Tradycją naszej Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park są coroczne Jasełka, które nasza społeczność z wielkim entuzjazmem, zaangażowaniem i radością przygotowuje w tym czasie. 

Nie mogło być inaczej i w tym roku, aby tej tradycji stało się zadość.

Pan Jezus przyszedł na świat, aby czynić dobro wszystkim ludziom. Uczył nas właściwego postępowania wobec drugiego człowieka. Wartości te możemy zaobserwować w wielu bajkach i baśniach, które uczą nas, że dobro zawsze zwycięża nad złem. To stało się przewodnią myślą naszego przedstawienia. 

I tak 15 grudnia 2023 roku odbyły się wyjątkowe „Bajkowe Jasełka”, które nie tylko pozwoliły nam się przenieść w czasy narodzin Jezusa w Betlejem, ale także w świat lubianych i znanych wszystkim postaci z bajek, które także oddały pokłon Bożej Dziecinie i przyniosły ważne przesłania, niczym morał z bajki. 

W tej radosnej wędrówce do żłóbka spotkaliśmy niecodziennych gości – Jasia i Małgosię, Czerwonego Kapturka, Pinokia, Dziewczynkę z zapałkami, Smerfetkę, Calineczkę, Kopciuszka, starego rybaka, którzy przekazali Panu Jezusowi w darze to, co mieli w sobie najpiękniejsze. 

Całość dopełniła wizyta Świętego Mikołaja, który jak zawsze obdarował nasze dzieci prezentami.

Wspaniała gra naszych uzdolnionych, szkolnych aktorów, przeplatana pięknymi polskimi kolędami i pastorałkami, przepiękna scenografia, kolorowe kostiumy, cudowna oprawa muzyczna, regionalne tańce sprawiły, że mogliśmy poczuć magię tego niezwykłego czasu, a przede wszystkim pokazały nam prawdziwą istotę Bożego Narodzenia. 

Otwórzmy się na drugiego człowieka, dzielmy się dobrem, miłością, nadzieją, radością i wzajemną życzliwością. Nie zapomnijmy, że

„Ilekroć uśmiechamy

się do swojego brata, wyciągamy do niego

ręce, dajemy mu odrobinę nadziei,

pozwalamy, by przez nas Bóg innych

pokochał – zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”.

W imieniu całej naszej „Rodziny Brzechwy” życzymy Polonii rozsianej po całym świecie oraz Rodakom Polsce, aby Święta Bożego Narodzenia były niezapomnianym czasem spędzonym 

z najbliższymi, bez pośpiechu, trosk i zmartwień, a Nowy 2024 Rok przyniósł zrozumienie, że prawdziwe bogactwo tkwi w sercu i relacjach z innymi ludźmi oraz by był przepełniony niekończącą się miłością, spokojem i radością, którą potrafimy się dzielić z bliźnimi. 

Pamiętajmy, że „Miłość, Radość i Dobro się mnoży, gdy się nimi dzieli”.

Autor: Krystyna Skoczeń – nauczyciel Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park 

Więcej artykułów:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *