Świątecznie, ale pracowicie…

utworzone przez | sty 3, 2024 | Aktualności, Wydarzenia szkolne | 0 komentarzy

Świąteczna i pracowita atmosfera panowała w grudniu w klasie ósmej. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedził szkołę im. Feliksa Konarskiego św. mikołaj z workiem prezentów. Uczniowie otrzymali słodycze i cieplutkie czerwono-czarne czapki z logo szkoly. Wszystkim bardzo się podobały, a chłopcy paradowali w nich do końca zajęć.

W kolejną sobotę, 9 grudnia klasa ósma przystąpiła do pierwszego Dyktanda Polonijnych Szkół. Z ortograficznymi problemami najlepiej poradzili sobie: Julia Szmajda, Natalia Tokarska i Filip Wojnicki. Julia reprezentowała naszą szkołę w finałach, które odbyły się następnego dnia w parafii św. Józefa Robotnika w Wheeling. Zdobyła 1. miejsce w swojej grupie – uczniów klas VII-VIII.

16 grudnia, w ostatni dzień zajęć przed upragnionymi zimowymi feriami, uczniowie odświętnie ubrani spotkali się w sali lekcyjnej, ale bez podręczników i zeszytów. Na biurku wychowawczyni pojawił się bożonarodzeniowy, pachnący stroik i światełka, a na ławkach białe serwetki i zielone gałązki. W tle rozbrzmiewały polskie kolędy.

Kilkanaście minut po dziewiątej rozpoczął się świąteczny poranek poetycki. Narratorzy: Julia i Sebastian przybliżyli historę świąt Bożego Narodzenia i polskie tradycje z nimi zwiaząne. O tradycjach i świątecznych symbolach: choince, białym opłatku i życzeniach, sianku i pustym nakryciu mówiły też czytane przez uczniów (Natalię, Damiana, Filipa, Zuzannę, Kayę i Tatianę) wiersze polskich poetów: T. Kubiaka, W. Chotomskiej, ks. J. Twardowskiego, M. Buczkówny, L. Krzemienieckiej…

O godzinie 10.00 uczniowie klasy ósmej przeszli do sali gimnastycznej, gdzie wraz z koleżankami i kolegami z innych klas, nauczycielami i licznie zgromadzonymi rodzicami najpierw obejrzeli jasełka przygotowane przez drugoklasistów i szkolny chór Violinki, a następnie brali udział we wspólnej wigilii.

Tydzień później w świątecznym wydania Dziennika Związkowego opublikowano wyniki konkursu „Rok 2023 w 365 słowach”. Praca Julii Szmajdy zajęła drugie miejsce. Gratulujemy! Cieszymy się również z udziału Natalii Tokarskiej w tym konkursie.

Anna Witowska, wychowawczyni klasy VIII

Więcej artykułów:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *