Kreatywna praca domowa – nie ma czasu na nudę!

utworzone przez | mar 21, 2020 | Aktualności, Dydaktyka w szkole | 0 komentarzy

Wszyscy znaleźliśmy się w wyjątkowej sytuacji. Doskonale rozumiemy problem i musimy dostosować się do decyzji wydawanych przez nasze władze stanowe. Szkoły pozostają zamknięte i w obecnej chwili nie wiemy na jak długo.

Dlatego też w formie świetnej zabawy chcemy zaproponować dobrowolną, kreatywną pracę domową, która ma na celu pobudzenie wyobraźni i kreatywności ucznia.

Zabawa polega na wykonaniu pracy z języka polskiego, historii polskiej lub geografii. Może to być zrobienie zdjęcia w swojej kuchni, pokoju czy sypialni i opisanie tego zdjęcia. Młodsi uczniowie mogą z pomocą rodziców wypisać wyrazy przedmiotów znajdujących się na zdjęciu, natomiast nieco starsi powinni opisać zdjęcie całymi zdaniami.

Ale nie musi być to zdjęcie. Może to być opis przeczytanej ostatnio czytanki lub książki, poparty własnoręcznie wykonaną ilustracją.

Starszym uczniom również proponujemy dowolność i wyobraźnię. I tak np. zadaniem może być wykonanie prezentacji PowerPoint z tematu, który ich najbardziej interesuje, np. opis ulubionej drużyny sportowej czy też opis prawidłowego makijażu – wszystko zależy od kreatywności! Może to być również przygotowanie pytań do quizu z tematów ostatnich lekcji i rozwiązanie go wspólnie z kolegami i koleżankami już po przerwie, w trakcie zajęć.

Pomysłów jest wiele, a więc gorąco zapraszamy do wspólnej zabawy i pobudzenia własnej kreatywności i wyobraźni – nie ma czasu na nudę!

Ciekawi jesteśmy czym możecie nas zaskoczyć i jakie pomysły zrealizujecie w ramach kreatywnej pracy domowej.

Zapraszamy do zabawy!

Irena Woźniak
Szkoła Języka i Kultury Polskiej
Herbert School of Polish Language and Culture

e: info@szkolaherberta.com

t: (630) 863-2759

w: www.szkolaherberta.com

f: www.facebook.com/szkolaherberta

Adres do koresponcencji:
PO BOX 516 Lemont, IL 60439

Więcej artykułów:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *