Wyniki XVIII Polonijnych Mistrzostw Dzieci i Młodzieży w Szachach

Wspólne zdjęcie uczestników

W niedzielę, 1 marca 2020 w Polskiej Szkole Sobotniej im. Trójcy Świętej odbyły się 18. Polonijne Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży w Szachach. Zawody rozegrane w czterech kategoriach wiekowych zgromadziły na starcie 35 uczestników. W gronie tym było 10 dziewczynek.

Organizatorem Mistrzostw była Sekcja Szachowa Stowarzyszenia Emigracji Polskiej.

W poszczególnych grupach wiekowych uzyskano następujące wyniki:

Klasy 0-3:

1.Podraza Marcel – 5 pkt.
2.Gondek Adam – 4 pkt.
3.Szewczul Patrick – 4 pkt.
4.Gronski Sara – 3 pkt.
5.Bobek Milosz – 3 pkt.
6.Kras Alexander – 3 pkt.
7.Kocjan Adam – 3 pkt.
8.Gondek Maria – 2 – 5 pkt.
9.Grzesnikowski Julia – 2 – 5 pkt.
10.Szymanska Zofia – 2 pkt.
11.Rebeszko Kamil – 2 pkt.
12.Lulkiewicz Daniel – 2 pkt.
13.Gagoski Ian – 2 pkt.
14.Biodrowicz Alexander – 1 pkt.
15.Wrona Michal – 0.5 pkt.
16.Szymanska Julia – 0.5 pkt.

Klasy 4-5:

1.Szymanski Maksymilian – 4.5 pkt.
2.Zurawski Zachary – 4.5 pkt.
3.Lasak Kuba – 3 pkt.
4.Marek Hubert – 3 pkt.
5.Biodrowicz Amelia – 3 pkt.
6.Szymanska Emilia – 3 pkt.
7.Kopacz Dawid – 3 pkt.
8.Grzesnikowski Konrad – 2 pkt.
9.Rylka Christopher – 2 pkt.
10.Kotas Zuzanna – 2 pkt.
11.Bochenski Jakub – 2 pkt.
12.Podraza Amelia – 1.5 pkt.
13.Gagoski Sara – 1.5 pkt.

Klasy 6-8:

1.Bielobradek Jan – 5 pkt.
2.Szymanski Karol – 3 pkt.
3.Komorowski Jakob – 3 pkt.
4.Bobek Juliusz – 2.5 pkt.
5.Lojewski Jan – 1.5 pkt.
6.Krupa Mateusz

High School:

Po 2-krotnej dogrywce (blitz 5 minutowy) Christopher Gora wygrał 4:2 z Ignacym Bielobradkiem.

Zawody mogły się odbyć dzięki sponsorom: Polsko-Słowiańskiej Unii Kredytowej,panu Walterowi Mulicy z Belmont Sausage Comp, Panstwu Urbaniakom z Montrose Deli.

Shop & Save przy 5829 S. Archer ufundował ciasto i batoniki czekoladowe,Firma Lowell Food International – słodycze, pan Jan Spytkowski pizze i napoje, Arek Sadkowski był fundatorem elektronicznego zestawu, szkoleniowego dla szachisty z High School.Wszystkim dziękujemy.

Zapraszamy za rok na kolejne Mistrzostwa.

Jan Gora – prowadzący Mistrzostwa

Andrzej Zgiet – Prezes Stowarzyszenia Emigracji Polskiej