Polska Szkoła im. Jana Brzechwy w Tinley Park

utworzone przez | wrz 17, 2021 | Aktualności, Wydarzenia szkolne | 0 komentarzy

Polska Szkoła im. Jana Brzechwy w Tinley Park – to jedna z niewielu szkół polonijnych i jedyna na południu Chicago, która prowadziła zajęcia w roku szkolnym 2020/2021 w trybie online. Było to spowodowane dużymi restrykcjami związanymi z pandemią COVID-19.

Rozpoczynając nowy rok szkolny 2020/2021 rodziło się pytanie, kiedy wrócimy do budynku szkolnego, a jeżeli nie wrócimy, to czy będziemy w stanie stawić czoła tak trudnemu wyzwaniu, jakim jest prowadzenie zajęć online.

Jak wiadomo, nie każdy bardzo dobrze radzi sobie z obsługą komputera i konieczne były liczne szkolenia, które znacząco usprawniły komunikację między nauczycielami i uczniami w tym trudnym okresie.

Dzięki pomocy naszych wspaniałych rodziców, ludzi dobrej woli i sympatyków Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy, którzy obdarzyli dyrekcję, grono pedagogiczne i zarząd otwartym sercem i wielkim zaufaniem, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny online.

Dla większości z nas, zarówno nauczycieli, rodziców jak również uczniów nie było to łatwe zadanie, zważając na to, że musieliśmy dopasować godziny lekcyjne dzieci do ich codziennych obowiązków, zajęć pozaszkolnych a także pracy rodziców.

Każdy z nas starał się dać z siebie jak najwięcej i tym sposobem, dzięki wspaniałej współpracy szczęśliwie dobrnęliśmy do końca pierwszego semestru.

W drugim semestrze pojawiła się malutka iskierka nadziei na powrót do budynku szkolnego, ale była to przedwczesna radość, ponieważ niestety nasze starania spotkały się z odmową.

Jednak to nas nie zniechęciło, wręcz przeciwnie, zmotywowało jeszcze bardziej. Ze zdwojoną siłą rozpoczęliśmy poszukiwania nowego lokum. Po licznych rozmowach, poszukiwaniach i przy zaangażowaniu wielu osób udało się i już w marcu 2021 znaleźliśmy odpowiednie miejsce.

Wielka radość ogarnęła całą społeczność szkolną i tej radości nie było końca. Nareszcie mogliśmy powitać roześmiane buzie naszych wspaniałych studentów w nowej lokalizacji w Southwest Chicago Christian Schools, 17171 84-th Ave, Tinley Park IL. 60477.

To właśnie to miejsce okazało się naszą upragnioną polską przystanią. Tutaj też spotkaliśmy się z ciepłym przyjęciem dyrekcji i grona pedagogicznego tejże szkoły. Za wszelaką pomoc, możliwość korzystania ze szkolnych sal i szkolnego sprzętu, a zwłaszcza wyciągniętą do nas pomocną dłoń, jesteśmy bardzo wdzięczni.

Patrząc na to z perspektywy minionego czasu, jesteśmy pewni, że nasze trudy nie poszły na marne. Nowa platforma Google Workspace, którą obecnie używamy, znacznie ułatwiła pracę zarówno nam – nauczycielom jak i naszym uczniom.

Dzisiaj już u progu kolejnego nowego roku szkolnego 2021/2022 jesteśmy dumni, że się nie poddaliśmy, a nasi młodzi Polacy mogą kontynuować naukę języka swoich przodków, poznawać bogatą historię i geografię naszego pięknego, rodzinnego kraju – Polski.

Mamy nadzieję, że kiedyś w przyszłości uczniowie Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy dumnie będą manifestować swoją polskość i nigdy nie zapomną o swoich polskich korzeniach.

NIECH ŻYJE POLSKA!!!

Krystyna Skoczeń

 

Więcej artykułów:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *