Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Szkole Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta

utworzone przez | wrz 17, 2021 | Aktualności, Wydarzenia szkolne | 0 komentarzy

W dniu 11 września w Szkole Języka i Kultury im. Zbigniewa Herberta rozpoczęliśmy w sposób uroczysty i podniosły nowy rok szkolny 2021/2022.

Ogromną dumą i zadowoleniem napawa nas fakt, że dzieci i młodzież polonijna, przy dużej pomocy i zaangażowaniu rodziców garnie się do poznawania języka polskiego.

Z uwagi na duże zainteresowanie naszą szkołą zorganizowaliśmy podwójne klasy pierwsze (1a i 1b), drugie ( 2a i 2b) i trzecie (3a i 3b). Otworzyliśmy w tym roku grupę przedszkolną, zainteresowanie którą przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.

W tym roku również będziemy kontynuować przygotowanie naszych uczniów klas starszych do Seal of Biliteracy i Global Seal of Biliteracy.

Pieczęć Dwujęzyczności jest niezwykle istotnym wyróżnieniem dla uczniów szkół średnich, ponieważ jest pierwszą w skali krajowej nagrodą przyznawaną za znajomość języków obcych – w naszym przypadku za znajomość języka polskiego.

Ogromnie cieszy fakt, że dzieci i młodzież pragną pogłębiać swoje kompetencje językowe z języka polskiego. Dobra znajomość języka polskiego jest niezbędna do podtrzymywania tożsamości narodowej za granicą.

Dzień rozpoczęcia naszego roku szkolnego zbiegł się w tym roku z dwudziestą rocznicą tragicznych ataków terrorystycznych na World Trade Center w Nowym Jorku i na Pentagon. Pamięć ofiar tego bolesnego wydarzenia uczciliśmy minutą ciszy.

Irena Woźniak

Dyrektor Szkoły

Szkoła Języka i Kultury Polskiej

Herbert School of Polish Language and Culture

 

 

e: info@szkolaherberta.com

t: (630) 863-2759

w: www.szkolaherberta.com

f: www.facebook.com/szkolaherberta

Mailing address:

PO BOX 516 Lemont, IL 60439

Więcej artykułów:

0 komentarzy