Wizyta Pana Konsula w Szkole im. Marii Konopnickiej

utworzone przez | paź 29, 2020 | Aktualności, Wydarzenia szkolne | 0 komentarzy

23 października na zaproszenie dyrektora wizytę w Szkole im. Marii Konopnickiej w Oak Lawn złożył Konsul Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago Piotr Semeniuk.

Pan Konsul zapoznał się z regulacjami związanymi z funkcjonowaniem szkoły w okresie pandemii oraz realizacją programu nauczania. Był to pierwsza wizyta przedstawiciela polskiego rządu w polonijnej szkole aglomeracji chicagowskiej od początku wybuchu epidemii koronawirusa.

Podczas odwiedzin w kilku klasach Konsul Semeniuk zapoznał się z pracami uczniów, odpowiadał na pytania dzieci, wysłuchał piosenek i skeczy oraz recytacji Benjaminia Slysnusa z zerówki, który zdobył ostatnio wyróżnienie w XXI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim o Janie Pawle II. W tym dniu obchodzony także Polonijny Dzień Dwujęzyczności, więc cała szkoła pięknie prezentowała się w biało-czerwonych barwach. 

Dla wyjątkowego gościa wystąpili też utalentowani muzycznie uczniowie i absolwenci. W niecodziennym koncercie zaprezentowali się Kevin Wenc i Patryk Wasik z klasy 6b oraz Jessica Wenc z 2 liceum. Niezwykłym wokalnym talentem popisał się nasz absolwent Alan Królikowski, który przy akompaniamencie Karola Turbiarza urzekł wszystkim swoim pięknym śpiewem. Nie zabrakło czasu na spotkanie i rozmowy z nauczycielami oraz Zarządem szkoły.

W bardzo trudnym dla Szkoły im. Marii Konopnickiej okresie wizyta Konsula RP w Chicago Piotra Semeniuka miała ogromne znaczenie. Wsparcie polskich władz i zrozumienie naszych problemów pozwala nam mieć nadzieję, że polonijne szkolnictwo będzie nadal funkcjonować.

Wyrażamy naszą wielką wdzięczność Konsulowi Semeniukowi, iż mimo wielu obowiązków zechciał przyjąć zaproszenie i odwiedzić Polską Szkołę im. Marii Konopnickiej. 

Autor: Marek Adamczyk

Więcej artykułów:

0 komentarzy