Ambasadorowie Polskiej Kultury w Ameryce -Wrocławska Orkiestra Symfoniczna

utworzone przez | sty 31, 2020 | Aktualności | 0 komentarzy

CHICAGO: (in. wł.) Wrocławska Orkiestra Symfoniczna zagrała fantastyczny koncert w siedzibie Chicagowskiej Filharmionii, słynnej Orchestra Hall przy ulicy Michigan. Orkiestrą dyryguje znany dyrygent Giancarlo Guerrero. W czasie koncertu wystąpił także znakomity polski pianista Piotr Andreszewski. Orkiestra, dyrygent i pianista zachwycili amerykańską publiczność. Blisko 100 artystów wystąpiło na scenie. Polscy artyści otrzymali kilka owacji na stojąco.

Program Koncertu: 

Lutosławski Symphonic Variations
Bartók Piano Concerto No. 3
Brahms Symphony No. 1
PERFORMERS
NFM Wrocław Philharmonic
Giancarlo Guerrero conductor
Piotr Anderszewski piano

Koncert w Chicago był dla Wrocławskiej Orkiestry Symfonicznej częścią kilku tygodniowego tournee po Ameryce. Po koncercie miały miejsce przemiłe spotkania i rozmowy Polonii z Chicago z artystami z Polski. Dr. Kornelia Król i inni przedstawiciele Polonii zostali zaproszeni do kuluarów, gdzie dziękowali dyrygentowi Giancarlo Guerrero i polskim artystom.

Kilkudziesięciu Polaków z Chicago uczestniczyło w koncercie. Słuchaliśmy koncertu w obecności amerykańskich śpiewaków operowych, kompozytora, który śledził partyturę i orkiestrę, którzy byli zachwyceni koncertem.

Zobacz informacje o GIancarlo Guerrero: https://www.giancarlo-guerrero.com/about

Tekst i zdjęcia @ Andrzej Mikolajczyk

Więcej artykułów:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *