Pokaz premierowy filmu “America’s First Polish-English Dual Language Program”

utworzone przez | sty 31, 2020 | Aktualności | 0 komentarzy

Clearmont Elementary School w Elk Grove Village we współpracy z Fundacją Dobra Polska Szkoła i Konsulatem Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago zaprosił  Rodziców, Pedagogów i Wszystkich Zainteresowanych na premierową prezentację filmu „AMERICA’S FIRST POLISH-ENGLISH DUAL LANGUAGE PROGRAM” połączoną z panelem dyskusyjnym nt. dwujęzyczności w szkołach amerykańskich jako sposobu na zachowanie biegłej znajomości języka polskiego wśród uczniów polonijnych w USA.

Prezentacja odbyła się w czwartek 30 stycznia 2020 r. o godz. 6.30 pm w Clearmont Elementary School 280 Clearmont Dr., Elk Grove Village, IL 60007. Film opowiada o tym, jak powstał i jak wygląda Dual Program w szkole publicznej Clearmont Elementary School w Elk Grove Village koło Chicago.

Sukces tego programu pokazuje jego ogromny wkład w utrzymanie języka polskiego w USA. W panelu dyskusyjnym można było dowiedzieć się szczegółów dotyczących polsko-angielskich programów dwujęzycznych, jak one wyglądają i dlaczego są tak ważne dla społeczności polonijnej w USA.

W oparciu o program w Clearmont Elementary School powstały już trzy programy dwujęzyczne w metropolii nowojorskiej i jest szansa na otwarcie w przyszłym roku szkolnych trzech następnych. Zaprezentowany został w związku z tym również fragment filmu o programie dwujęzycznym w Nowym Jorku “The Bilingual Revolution Po Polsku”.

Film „AMERICA’S FIRST POLISH-ENGLISH DUAL LANGUAGE PROGRAM” został zrealizowany przez Fundację Dobra Polska Szkoła we współpracy z Clearmont Elementary School i Konsulatem Generalnym RP w Chicago.

Dodatkowe informacje:

https://clearmont.ccsd59.org/

https://www.dpsfoundation.com/

Więcej artykułów:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *